آشپزی رژیمی بین المللی

يكي از راههاي ارتقای سلامت جسم و روان، داشتن تغذيه سالم و عادات غذايي سالم مي باشد. از راهكارهاي رسيدن به اين هدف استفاده از غذاهاي رژيمي و سالم در برنامه غذايي روزانه مي باشد. بايد توجه داشت، منظور از غذاهاي رژيمي، استفاده از تعداد محدودي غذاي نه چندان خوش طعم و سرشار از سبزيجات معدود مانند کدو و بروکلی نمي باشد. بلكه آنچه در غذاهاي رژيمي مهم است، توجه به حجم غذا و اجزاي تشكيل دهنده آن شامل كربوهيدرات، پروتئين، چربي و بخصوص كالري و چربي هاي مضر آن مي باشد. بنابراين بر آن شديم تا در اين بخش دستور پخت غذاهاي رژيمي به همراه جدول ارزش تغذيه اي آن را به صورت انتخابی و هفتگی ارائه دهيم. اميد است كه مطالب ارائه شده در اين بخش در جهت ارتقا آگاهي شما و انتخاب غذايي سالم و رژيمي سودمند واقع شود.

شنبه 31 مرداد 1394

قارچ با سیر و سس چیلی

قارچ با سیر و سس چیلی
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کالری)64
کربوهیدرات (گرم)10
پروتئین (گرم)5/3
چربی (گرم)1
اسیدهای چرب اشباع( گرم)2/0
فیبر (گرم)7/4
کلسیم (میلی گرم) 16
مواد مورد نیاز برای یک نفر
قارچ400 گرم
سیر کوبیده شده4 حبه
شکریک قاشق غذاخوری
سس سویادو قاشق غذاخوری
نمک و فلفلدلخواه
کشنیز3-2 قاشق غذاخوری
طرز تهیه

شکر، نمک و فلفل و کمی سرکه را در ماهیتابه ای روی حرارت قرار دهید تا شکر و نمک حل شوند، سپس سس سویا و سیر را به آن اضافه کنید. سپس قارچ و کشنیز را به آن بیافزایید. 


رول تخم مرغ چیلی

رول تخم مرغ چیلی
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کالری)218
کربوهیدرات (گرم)1/6
پروتئین (گرم)4/11
چربی (گرم)16
چربی اشباع ( گرم)4
فیبر0
کلسیم( میلی گرم)67
مواد مورد نیاز برای یک نفر
تخم مرغ3 عدد
سس سویا1قاشق غذاخوری
پیاز کوهی1عدد
فلفل چیلی تازه1 تا 2 عدد کوچک
گشنیز2قاشق غذاخوری
روغن زیتون یا بادام زمینی1قاشق غذاخوری
طرز تهیه

تخم مرغ ها را در ظرفی مخلوط کنید، سس سویا، پیاز کوهی، فلفل چیلی و گشنیز را به آن اضافه کنید. روغن را در یک ماهی تابه بزرگ گرم کنید، مواد را در ماهی تابه ریخته و 2-1 دقیقه زمان دهید تا اطراف آن طلایی شود. سپس مواد را در ظرفی به صورت صفحه ای برگردانید و به صورت پنکیک رول کنید و بگذارید سرد شود. پس از سرد شدن آن ها را برش بزنید سپس با مخلوط سس سویا و آب لیمو ترش تازه سرو کنید. 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات