آشپزی رژیمی بین المللی

يكي از راههاي ارتقای سلامت جسم و روان، داشتن تغذيه سالم و عادات غذايي سالم مي باشد. از راهكارهاي رسيدن به اين هدف استفاده از غذاهاي رژيمي و سالم در برنامه غذايي روزانه مي باشد. بايد توجه داشت، منظور از غذاهاي رژيمي، استفاده از تعداد محدودي غذاي نه چندان خوش طعم و سرشار از سبزيجات معدود مانند کدو و بروکلی نمي باشد. بلكه آنچه در غذاهاي رژيمي مهم است، توجه به حجم غذا و اجزاي تشكيل دهنده آن شامل كربوهيدرات، پروتئين، چربي و بخصوص كالري و چربي هاي مضر آن مي باشد. بنابراين بر آن شديم تا در اين بخش دستور پخت غذاهاي رژيمي به همراه جدول ارزش تغذيه اي آن را به صورت انتخابی و هفتگی ارائه دهيم. اميد است كه مطالب ارائه شده در اين بخش در جهت ارتقا آگاهي شما و انتخاب غذايي سالم و رژيمي سودمند واقع شود.

شنبه 2 خرداد 1394

خوراک قارچ با کرفس و لوبیا

خوراک قارچ با کرفس و لوبیا
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کالری)178
کربوهیدرات (گرم)22
پروتئین (گرم) 9
چربی (گرم)5/6
درصد اسیدهای چرب اشباع7/3%
مواد مورد نیاز برای یک نفر
طرز تهیه

سیر و پیاز را در روغن تفت می دهیم، تا به رنگ طلایی در آید. گردو، قارچ و ساقه های کرفس خرد شده (کرفس را به اندازه2 بند انگشت خرد می کنیم) را به آن اضافه می کنیم. بعد از تفت دادن، لوبیا چیتی، نمک و فلفل وزردچوبه را افزوده  و در آخر رب گوجه فرنگی مخلوط شده با آب را اضافه کرده و خوب هم می زنیم. تمام مواد را در ظرف بلوری ریخته و روی آن حلقه های گوجه فرنگی چیده وکمی پنیر پیتزا روی آن پاشیده و به مدت یک ربع تا حدی که پنیر پیتزا ذوب شود در حرارت 180 درجه فر قرار می دهیم.


ماش پلو

ماش پلو
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کالری)655
کربوهیدرات (گرم)192/5
پروتئین (گرم)32
چربی (گرم)15
درصد اسیدهای چرب اشباع3/5%
مواد مورد نیاز برای چهار نفر
برنج375 گرم
ماش150 گرم
گوشت250 گرم
پیاز 1/2 عدد
روغن6 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی 2 قاشق سوپخوری
نمک و ادویهبه مقدار لازم
گرد لیمو عمانی1 قاشق سوپخوری
طرز تهیه

برنج را خیس می کنیم.گوشت را به صورت قیمه خرد می کنیم. پیاز را خلال کرده با کمی روغن تفت می دهیم. گوشت را در پیاز می ریزیم،حرارت را ملایم می کنیم، در ظرف را می بندیم تا آب گوشت کشیده شود. 2 لیوان آب در قیمه می ریزیم، در ظرف را می گذاریم، حرارت را ملایم می کنیم تا گوشت بپزد. ماش را در تابه ریخته کمی بو می دهیم. با گوشت کوب یا ته  لیوان آن را کمی می کوبیم تا پوست ماش گرفته شود. مغز ماش را از پوست جدا کرده، داخل ظرف قیمه می ریزیم، می گذاریم قیمه و ماش چند جوش بزند ولی ماش له نشود. رب گوجه فرنگی را در کمی آب حل نموده، داخل ظرف قیمه می ریزیم. ادویه را اضافه کرده، نمک و فلفل آن را اندازه می نماییم؛می گذاریم آب قیمه در حدود نصف لیوان بشود. برنج را آبکش می کنیم. برنج را بتدریج در دیگ ریخته، قیمه را با کفگیر لابلای برنج می دهیم و گرد لیمو را لای آن می پاشیم. برنج را در فر یا در حرارت ملایم به مدت یک ساعت دم می کنیم.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات