داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


کاهش چربی خون با رژیم

سن:  45 سال
وزن اولیه: 82
کاهش وزن: 12 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 3 ماه
علت اصلی مراجعه من به کلینیک رژیم درمانی نوین افزایش چربی خونم بود. زمانی که متوجه شدم چربی خونم تا حد خطرناکی بالا رفته است تمام غذاهای سرخ کردنی، کره، روغن و غذاهای چرب را حذف کردم اما در عوض مواد غذایی دیگر مثل نان و برنج را بیشتر کرده بودم تا جایگزین آنها شود. اما بعدها متوجه شدم که تنها روغن ها نیستند که چربی خون را بالا می برند، بلکه هر غذایی که مازاد بر نیاز بدن خورده شود ممکن است در بدن به چربی تبدیل شود و در واقع چاقی و پرخوری می تواند باعث بالا رفتن چربی خون شود.
 بعد از مراجعه به کلینیک آقای دکتر فرشچی ایشان رژیمی برایم تجویز کردند. من انتظار داشتم در رژیم خود تغییرات خاص و یا غذاهای خاصی ببینم اما خوشبختانه رژیم تنها تأکید بر سالم تر نمودن شیوه زندگی و غذا خوردن صحیح داشت. در ابتدا به نظرم رسید که من با اجرای این رژیم چاق خواهم شد چون فکر می کردم من همیشه حجم کمتری از غذا می خورم. واقعاً هم همینطور بود و اشتباهی که من در رژیم داشتم نیز این بود که من نا آگاهانه غذاهای کم حجم اما سرشار از کالری را برای خوردن انتخاب می کردم. مثلاً ممکن بود در طول روز هیچ چیز نخورم اما شب تنها یک عدد ساندویچ چیز برگر و دو لیوان نوشابه بخورم. در صورتیکه در رژیمی که آقای دکتر فرشچی برایم تجویز کرده بودند تعداد زیادی وعده و میان وعده داشتم که با خوردن آنها تا چند ساعت احساس سیری می کردم و جالب این بود که در پایان هر هفته ترازو مژده کاهش وزن دوباره ای به من می داد و باعث دلگرمی من به ادامه رژیم می شد. سه ماه پس از اجرای رژیم،نتایج آزمایش خون نشان داد که اجرای رژیم و کاهش وزن نتیجه خوبی بر کاهش چربی خونم گذاشته است و این باعث شد تا من بیش از پیش به نقش رژیم غذایی سالم در سلامتی انسان پی ببرم.

 

کاهش وزن در دوران شیردهی

سن:  28 سال
وزن اولیه: 86
کاهش وزن: 25 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
من در دوران بارداری خیلی چاق شدم و نزدیک به 28 کیلوگرم وزن اضافه کردم. متأسفانه در سه ماهه آخر بارداری متوجه شدم که مبتلا به دیابت بارداری شده ام. البته مدتی پس از  زایمان قند خونم به حالت طبیعی بازگشت با این حال پزشک متخصص به من گفت که احتمال اینکه در آینده به دیابت مبتلا شوم نسبت به افراد عادی خیلی بیشتر است و باید حتماً دست به اقداماتی جدی برای پیشگیری از ابتلا به دیابت بزنم. این بود که توسط خواهرم که از بیماران آقای دکتر فرشچی هستند با ایشان آشنا شدم و به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کردم.
در ابتدا نگران بودم که کاهش وزن و پیروی از رژیم غذایی برای شیردهی ام مشکل ساز باشد. اما وقتی شروع به اجرای رژیم کردم خوشبختانه هیچ تغییری در حجم شیر یا رشد دخترم ایجاد نشد. البته من در رژیم غذایی خود آنقدر میوه، سبزیجات و لبنیات داشتم که حتی در زمانی که تحت رژیم نبودم نیز اینقدر از غذاهای سالم استفاده نمی کردم. در واقع رژیم به سادگی تنها غذاهای بی ارزش چاق کننده را از برنامه غذایی من حذف کرده بود. دوران شیردهی بهترین زمان برای کاهش وزن و رهایی یافتن از اضافه وزن دوران بارداری است چراکه در این دوران بدن برای تولید شیر به طور خودکار از ذخایر چربی بدن مادر استفاده می کند و اگر فرد در این مدت از یک رژیم اصولی رعایت کند و غذاهای غیرضروری را حذف نماید با سرعت بهتری می تواند از وزن خود بکاهد. اما پس از دوران شیردهی وزن کم کردن سخت تر است. در هرجلسه دریافت برنامه رژیمی توصیه هایی به من می شد که باعث می شد آگاهی های من نسبت به رفتارهای صحیح تغذیه ای در دوران شیردهی افزایش یابد و این توصیه باعث می شد خیلی از افکار قدیمی و اشتباه من در این باره اصلاح شود. پس از یکی دو ماه اجرای رژیم ها برایم بسیار راحت شده بود به طوریکه برای اجرای آن دیگر مشکلی نداشتم. به دلیل قدرت انعطاف پذیری رژیم های نوین بود که توانستم برنامه ام را تا 9 ماه متوالی ادامه دهم.

 

 

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات