داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


کاهش وزن بدون جراحی قبل از عید

سن: 40
وزن اولیه: 120    
کاهش وزن: 26
مدت کاهش وزن: 6 ماه
وقتی یکی از دوستانم آقای دکتر فرشچی را به من معرفی کرد آنقدر اضافه وزن داشتم که باور نمی کردم هیچ چیزی جز جراحی بتواند به من کمک کند. دیگر طاقت دیدن این همه اضافه وزن را نداشتم. اطرافیانم هم مرا تشویق به جراحی می کردند و می گفتند که "رعایت رژیم کار تو نیست، به حد کافی رژیم های مختلف را امتحان کرده ای" راست می گفتند من انواع رژیم ها را گرفته بودم، از رژیم مایعات گرفته تا خام گیاهخواری و ... اما در نهایت به دلیل ریزش مو یا خستگی مفرط و بی رمقی از ادامه آن صرف نظر می کردم. دیگر آنقدر اقدام های ناتمام و بی سرانجام داشتم که خودم نیز اعتمادم را به خودم از دست داده بودم.
 اما یکی از دوستانم به من گفت که "تو همیشه برای جراحی وقت خواهی داشت، بنابراین بعد از این همه رژیم های غیر منطقی و نا مناسب که گرفته ای، بد نیست که برای اولین و آخرین بار هم که شده رژیمی علمی و استاندارد را امتحان کنی و در صورتی که این بار هم موفق نشدی آن وقت خودت را به دست جراحی بسپاری". حرفش به نظرم منطقی رسید و همان روز از کلینیک رژیم درمانی نوین برای هفته بعد وقت گرفتم. در ابتدا به جز دوستم به هیچ یک از اطرافیانم چیزی در این باره نگفتم چون مطمئن بودم با نظراتشان مرا مایوس خواهند کرد. خوشبختانه رژیم به آشپزی و مواد غذایی ویژه ای نیاز نداشت و بیشتر بر نظم غذایی و مقدار غذای مصرفی تأکید داشت. افراد خانواده از رفتار غذایی من که به یکباره تغییر کرده بود متعجب شده بودند و هر هفته شاهد کاهش وزن من بودند. طی دوره اول رژیم 12 کیلوگرم وزن کم کردم، البته در سه ماهه اول به دلیل وزن بالا نمی توانستم برنامه ورزشی خود را کامل اجرا کنم ولی از سه ماهه دوم به بعد فعالیت بدنی را نیز به طور انسجام یافته و مرتب در برنامه رعایت کردم که نتیجه تلفیق رژیم غذایی و ورزش، کاهش 14 کیلوگرم وزن بود. قابل وصف نیست که من با چه روحیه خوبی به استقبال سال نو رفتم. برای سال نو آدمی نو از من ساخته شده بود. در تعطیلات نوروز هر بار آنقدر فیدبک های مثبت از اطرافیان می گرفتم که ذره ای دلم نمی خواست از برنامه غذایی ام عدول کنم. من به تمام افرادی که اضافه وزن دارند توصیه می کنم پیش از اقدام به روش های پر هزینه که ممکن است عوارضی همیشگی به جای بگذارند، شانس خود را برای کاهش وزنی طبیعی از طریق رژیمی مناسب امتحان کنند.

 

رژیم را به بعد از عید نیندازید

سن: 46
وزن اولیه: 74    
کاهش وزن: 14
مدت کاهش وزن: 3 ماه
من و خانواده ام اغلب تعطیلات عید را همراه افراد دیگر فامیل به مسافرت می رویم. اما امسال آنقدر درد زانوهایم شدت گرفته بود که مطمئن بودم گردش های طولانی مدت و یا نشستن در ماشین برای مدت زیاد برایم غیر ممکن است. متخصص روماتولوژی به من گفته بود به دلیل وزن بالا و نوع کارم که بیشتر به صورت ایستاده است، مفاصل زانویم به شدت سائیده شده است و باید برای تسکین درد آن حتما از وزنم کم کنم. یکی از دوستانم کلینیک رژیم درمانی نوین را به من پیشنهاد کرد که خودش قبلا در آنجا تحت نظر آقای دکتر فرشچی رژیم گرفته بود. از آنجا که نزدیک عید بود خانواده ام به من می گفتند شروع رژیم را تا بعد از تعطیلات به تعویق بیندازم اما من فکر کردم که با این اضافه وزن و درد زانو لذتی از تعطیلات یا مسافرت نخواهم برد بنابراین به مطب مراجعه کردم و شرایطم را با آقای دکتر فرشچی در میان گذاشتم.
 ایشان به من گفتند اگرچه نباید در کاهش وزن عجله نمود و به طور افراطی عمل کرد اما یک ماه باقی مانده تا عید هم فرصت مناسبی برای کاهش وزن است و در همین مدت می توان 2-3 کیلوگرم وزن کم کرد که این مقدار در تخفیف درد زانوها بی تاثیر نیست. به علاوه در صورتی که در طول تعطیلات نوروزی نیز رعایت اعتدال را در پیش بگیریم می توانیم هم روند تدریجی کاهش وزن را حفظ نمائیم و هم از تنقلات عید و رسومات آن بهرهمند شویم. همینطور هم شد. من موفق شدم تا فرا رسیدن سال نو 4 کیلوگرم وزن کم کنم. پس از کم کردن این مقدار وزن احساس می کردم درد زانوهایم خیلی کمتر شده است تا حدی که می توانستم درفواصل کوتاهی پیاده روی کنم و مثل هر سال همراه خانواده به مسافرت بروم. حتی لازم نبود که طی تعطیلات رژیم خود را متوقف کنم چرا که میان وعده های متعددی از میوه و نیز گاهی تنقلات سالم در رژیم خود داشتم که احساس گرسنگی را خیلی کم می کرد.  من با ادامه رژیم در 2 ماه باقی مانده، 10 کیلوگرم دیگر از وزن خود کاستم. اکنون می توانم مسافت های بیشتری را پیاده بروم و وضعیت زانوهایم خیلی بهترشده است.

 

 

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات