داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


کاهش وزن با وجود کم کاری تیروئید

سن: 30 سال
وزن اولیه: 98
کاهش وزن: 15 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
یکی از دلایل اضافه وزن من کم کاری غدۀ تیروئید است. البته قبل از آشنایی با کلینیک رژیم درمانی نوین و تجربۀ رژیم گرفتن، آشپزی و الگوی غذا خوردنم خیلی هم صحیح و سالم نبود؛ گاهی پرخوری می کردم، خیلی وقت ها پیش می آمد که فست فود، شیرینی یا غذای سرخ کرده بخورم و زیاد هم اهل ورزش نبودم. همیشه هم کم کار بودن غدۀ تیروئید خود را بهانه می کردم و نقش خود را در چاقی ام نادیده می گرفتم تا اینکه از طریق مجله با آقای دکتر فرشچی آشنا شدم. خوشبختانه رعایت رژیم ها برایم خیلی راحت بود و اصلاً احساس گرسنگی نمی کردم. میان وعده ها و زمان بندی وعده های غذایی به نحوی بود که اشتهایم را کنترل می کرد.
در ضمن فکر کردن به جلسات مشاوره باعث می شد از ناپرهیزی اجتناب کنم تا در مراجعۀ بعدی کاهش وزن خوبی داشته باشم و احساس می کردم که اگر وزن کم نکنم در جلسۀ مشاوره از عملکرد خود خجالت زده خواهم شد. اگرچه کاهش وزنم سرعتی معادل سرعت کاهش وزن افرادی که مبتلا به کم کاری تیروئید نیستند نبود اما همین که به تدریج به وزنم اضافه نمی شد و حتی از وزنم کاسته می شد، برای من یک پیروزی محسوب می شد. به هر حال من موفق شدم با وجود کم کاری تیروئید در مدت 6 ماه 15 کیلوگرم از وزن خود بکاهم و پس از این نیز آنچه در طول این مدت از رژیم های نوین آموخته ام به کار خواهم بست تا از بازگشت وزن و چاقی مجدد خود پیشگیری نمایم. توصیه ام به کسانی که با مشکل من مواجه اند این است که به بهانۀ بیماری خود دست روی دست نگذارند تا هر روز چاق تر شوند.

از حالِ بد تا حالِ خوب

سن: 28 سال
وزن اولیه: 124
کاهش وزن: 39 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
چند سال قبل به دلایل اتفاقات ناگواری که در زندگی ام رخ داد از نظر روحی خیلی به هم ریختم و دچار افسردگی شدم. اشتهای سیری ناپذیری پیدا کرده بودم. صبح ها می خوابیدم و شب ها بیدار بودم . عادت به شب خوری پیدا کرده بودم. ممکن بود در تمام طول روز به هیچ چیز لب نزنم اما اغلب شب ها فست فود سفارش می دادم. تقریبأ روزی دو یا سه قوطی نوشابه یا دلستر می خوردم. در مدت کمتر از یکسال 30 کیلوگرم به وزنم اضافه شد. دیگر خودم هم خودم را نمی شناختم چه رسد به اطرافیان. به مرور زمان از دردِ اتفاقات رخ داده در زندگی ام التیام یافتم اما با مشکل جدیدی مواجه شدم؛ و آن چاقی بود. فکر اینکه باید ذره ذره چربی های انباشته شده را آب کنم برایم وحشتناک بود. یکی از دوستانم که از مراجعین آقای دکتر فرشچی بودند، کلینیک تخصصی رژیم درمانی ایشان را به من معرفی کرد، و از آنجا که من به بهانه های مختلف از زیرِ مواجهه با مشکل خود فرار می رفتم و برای مراجعه به کلینیک تنبلی می کردم، خودش برایم وقت گرفت و مرا تا کلینیک همراهی کرد.
مشاوره با آقای دکتر فرشچی مرا برای یک کاهش وزن موفق امیدوار کرد. روحیه ام عوض شده بود و برای یک تحول بزرگ انگیزه پیدا کرده بودم. برای رعایت رژِم ها نهایت سعی خود را کردم. به ندرت پیش می آمد که در برنامه ای که برایم تنظیم کرده بودند ناپرهیزی کنم. پس از مدت زمان زیادی پخت و پز و مصرف غذاهای سالم به خانه ام راه پیدا کرد و من از تأثیر تغذیۀ سالم و رژیم غذایی ام بر کاهش وزنم حیرت می کردم. خوشبختانه به مدت نه ماه به رعایت رژیم خود پایبند بودم و موفق شدم تمام اضافه وزن ناشی از یک سال پرخوریِ خود را جبران کنم. کاهش وزن و به خصوص مصرف مواد غذایی سالم و برنامۀ منظم پیاده روی باعث شد حالِ روحی ام نیز بسیار بهتر شود و به روال عادی خود بازگردم.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات