داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


رژیم در سفر

سن: 38 سال
وزن اولیه: 121
کاهش وزن: 35 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
من  به دلیل شغلم اغلب اوقات در سفرم. پیش از آشنایی با کلینیک رژیم درمانی دکتر فرشچی این موضوع باعث می شد بیشتر در رستوران ها غذا بخورم و کمتر پیش می آمد که فرصتی برای آشپزی داشته باشم. از کودکی اضافه وزن داشتم اما در چند سال اخیر افزایش وزنم با سرعتی غیر قابل کنترل بیشتر می شد. بسیار سنگین شده بودم و فعالیت برایم بسیار سخت شده بود. امکان فعالیت بدنی و ورزش مرتب نداشتم چرا که من در یک شهر ساکن نبودم که در باشگاه نام نویسی کنم. دقیقا اشتباه من همین جا بود چون بعد از شروع رژیم درمانی و استفاده از برنانامه رژیم درمانی نوین- دکتر فرشچی فرشچی فهمیدم اصلا برای داشتن تحرک بدنی نیازی نیست که حتما در باشگاه ورزش کرد بلکه با یک برنامه ریزی دقیق می توان با گنجاندن یک پیاده روی ساده و سبک به کاهش وزن کمک قابل توجهی نمود.
 همینطور رژیمی که باید از آن پیروی می کردم شامل غذاهای ساده و در دسترسی بود که به من این امکان را می داد که در سفرم هم غذاهایم را تهیه کنم و به تدریج رستوران رفتنم نیز تعطیل شد و از این بابت صرفه جویی اقتصادی زیادی برایم داشت. در ضمن می توانستم رژیم ام را در موعد مقرر از طریق اینترنت دریافت کنم و این باعث می شد زمانی که در مأموریت بودم در برنامه ام وقفه ای ایجاد نشود . درست است که رعایت رژیم و اجتناب از مواد غذایی چاق کننده که اغلب بسیار لذیذ می باشند، برای مدت طولانی نیازمند اراده ای قوی می باشد اما نتیجه آن بسیار لذت بخش است و کاهش وزن و احساس سبکی ناشی از آن، ارزش صرف زمان و انرژی را دارد. در واقع هیچ بهانه ای نباید عذری برای چاقی و یکجا نشینی تلقی شود و افراد باید سلامتی را در رأس اولویت های زندگی خویش قرار دهند.

 

در میانسالی خوش اندام باشید

سن: 57 سال
وزن اولیه: 98
کاهش وزن: 26 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
من در اواخر پنجمین دهه زندگی خود کاملا این نکته را پذیرفته بودم که زمان خوش اندام بودن به سر رسیده است و من هم مانند هر خانم میانسال دیگری باید اضافه وزن را با خود به دوش بکشم. البته به جز میزان جزئی افزایش چربی های خون، در کل سالم بودم اما از نظر سابقه خانوادگی تاریخچه خوبی نداشتم؛ مادرم مبتلا به پرفشاری خون بود و در اثر ابتلا به سرطان سینه فوت کرده بود و پدرم هم در میانسالی به دیابت مبتلا شده بود و در اثر سکته قلبی از دنیا رفته بود. تصمیم گرفتم شیوه زندگی خود را تغییر دهم تا از هر جا که ممکن است جلوی شروع و پیشرفت این قبیل بیماری ها را بگیرم.
برای عملی کردن این تصمیم اولین اقدامی که برای انجام به ذهنم رسید ثبت نام در باشگاه بدنسازی نزدیک محل کارم بود. نزدیک به دو ماه هفته ای سه بار تمرینات بدنسازی انجام می دادم که باعث کاهش وزن جزئی و افزایش توان عضلاتم شد. مربی بدنسازی ام به من گفت باید وزنم را با پیروی توام رژیم غذایی و ورزش کم کنم. به همین منظور کلینیک رژیم درمانی نوین را به من معرفی کرد. پس از ثبت نام در دوره های رژیم درمانی سه ماهه، افراد زیادی را در کلینیک آقای دکتر فرشچی می دیدم که حتی سن و سالی بالاتر از من داشتند و شروع به تغییر دادن عادات غذایی خود کرده بودند و به نتایج خیلی خوبی دست یافته بودند. این موضوع باعث شد من برای کاهش وزن امیدوارتر شوم. با شروع رژیم کاهش وزن بسیار خوبی داشتم. رژیمی که برایم تنظیم شده بود سرشار از مواد غذایی سالمی بود که من همیشه از آنها غافل بودم. با گذشت سه ماه به طور منظم وزن من کمتر می شد. همچنین با گذشت زمان دیدگاهم تغییر کرد و فهمیدم که حتی در میانسالی و با افزایش سن نیز می توان خوش اندام بود.

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات