داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


کاهش وزن برای مادران پرمشغله

سن: 32
وزن اولیه: 88 کیلوگرم
کاهش وزن: 20 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
من بعد از تولد فرزند دوم خود بسیار چاق شدم و دیگر نتوانستم به وزن پیش از بارداری بازگردم. از وضعیت ظاهری خود اصلاً راضی نبودم و این موضوع باعث افسردگی من شده بود. احساس می کردم دیگر اراده و توان اجرای رژیم را ندارم چراکه مراقبت از دو بچه و رسیدن به کارهای خانه، به من این اجازه و وقت را نمی داد که علاوه بر غذای خانواده برای خود غذای رژیمی بپزم به همین دلیل به طور کل از رژیم گرفتن منصرف شدم. وقتی مشکلم را به یکی از دوستانم گفتم او کلینیک رژیم درمانی نوین را به من معرفی کرد، چرا که خود او نیز توانسته بود بعد از باداری در دوران شیردهی به وزن مطلوب خود برگردد.
 وقتی شرایط خود را با آقای دکتر فرشچی در میان گذاشتم ایشان گفتند نیازی نیست غذای رژِیمی خاصی تهیه کنم و یا برای ورزش حتماً به باشگاه بروم. بلکه می توانم با ایجاد تغیییرات کمی در نحوه پختن غذاها، خودم هم از همان غذایی که برای اهل خانه می پزم، استفاده کنم. و یا با اختصاص دادن زمان کم بسیار کمی از روز به پیاده روی از بی تحرکی اجتناب کنم. من نیز به توصیه های آقای دکتر فرشچی عمل کردم و به همین دلیل اجرای رژیم برایم راحت تر شد. خوشبختانه همسر و فرزندانم نیز با من همکاری کردند و من را در اجرای رژیم یاری کردند. حتی اگر غذایی را دوست نداشتند من با مشاوره با کارشناسان تغذیه جایگزین مناسبی برای آن پیدا می کردم. همچنین من دو بار در روز زمانی که فرزندم را به مدرسه می بردم و از مدرسه می آوردم؛ پیاده روی می کردم که هر بار به مدت 20 تا 30 دقیقه از من زمان می گرفت. به این ترتیب من برخلاف تصورم توانستم پس از مدت ها و بدون اختلال در کارهای خانه به اجرای رژیم خود ادامه دهم و از اضافه وزنی که سال ها مرا آزار می داد رها شوم. جالب آنست که من دیگر آن محدودیت غذایی سابق را ندارم و وزنم تثبیت شده است.

 

کاهش قند خون با رژیم

سن: 48
وزن اولیه: 130 کیلوگرم
کاهش وزن: 35 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
هدف اصلی من از مراجعه به کلینیک رژیم درمانی نوین کنترل بیماری دیابت بود. من از هشت سال گذشته مبتلا به دیابت شدم. از ابتدا وزن بالایی داشتم و چاق بودم اما پس از ابتلا به دیابت در مدت کوتاهی افزایش وزن بسیار سریع و شدیدی را تجربه کردم. نمی دانم شاید به دلیل بیماری ام و داروهایی که مصرف می کردم اشتهایم روز به روز بیشتر می شد و به شیرینی جات تمایل و ولع شدیدی پیدا کرده بودم. تا اینکه وزنم بیش از حد افزایش یافت و ادامه دادن به زندگی عادی را برایم دشوارتر کرد.
به همین دلیل به سفارش متخصص غدد به آقای دکتر فرشچی مراجعه کردم. غلبه بر وسوسه های شدید غذایی و احساس افت قند خون تنها در چند روز اول اجرای رژیم برایم سخت بود. اما بعد از چند روز تحمل و مقاومت بیشتری نسبت به حجم کمتر غذا پیدا کردم. من از روند کاهش وزنم بسیار راضی بودم و آزمایش های دوره ای هر بار نشانگر کاهش قند خونم بود. حتی کاهش وزن و محدود کردن مواد غذایی پرکالری و پرکربوهیدرات باعث شد تا کنترل قند خونم بهتر شود و به همین دلیل مقدار داروهای مصرفی ام نیز کمتر شد. در حال حاضر قند خونم تحت کنترل است و کمتر احساس ضعف و یا افت قند خون به من دست می دهد. با این حال هنوز به اجرای رژیم خود ادامه می دهم تا به وزن ایده آل خود دست یابم و از افزایش دوباره قند خون و بازگشت مجدد مشکلات خود پیشگیری نمایم. پس از شرکت در دوره های رژیم درمانی نوین متوجه شده ام که سلامتی، نعمتی ارزشمند است که نباید با بی توجهی و پرخوری آن را از دست داد زیرا هیچ لذتی بالاتر از سلامتی نیست.

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات