داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


کاهش وزن اینترنتی برای افراد پرمشغله

سن: 56 سال
وزن اولیه: 135
کاهش وزن: 40 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: یک سال
من همواره در پی یافتن فرصتی بودم تا بتوانم برای لاغر شدنم کاری کنم. همیشه از کم بودن وقت شکایت داشتم و به همین دلیل برنامۀ مراجعه به متخصص تغذیه همواره به تعویق می افتاد. چاقی ام روز به روز شدت می گرفت و از آنجا که سابقۀ پرفشاری خون و کلسترول بالای خون داشتم از احوال خود حدس می زدم که فشار خون و چربی خونم بیشتر شده است. خوشبختانه از طریق یکی از همکارانم مطلع شدم که افراد می توانند به صورت غیرحضوری و اینترنتی نیز از کلینیک رژیم درمانی نوین مشاوره و برنامۀ رژیمی دریافت کنند.
دانستن این مطلب برایم خیلی خوشحال کننده بود چون کار کردن در فضاهای اینترنتی برایم بسیار راحت بود و می توانستم در فواصل کوتاهی در روز که فرصت استراحت دارم کارهای مربوط به ثبت نام و پیگیری برنامۀ رژیمی را انجام دهم. این بود که در اولین فرصت ثبت نام کردم و با فاصلۀ کمتر از 3 روز برنامۀ رژیمی خود را دریافت نمودم. ارتباط با کارشناسان و مطرح کردن مشکلات و نظراتم طی دورۀ درمانی بسیار راحت بود و بدون کمترین اتلاف وقتی رژیم های خود را دریافت می کردم. رژیم ها تا حد زیادی با علائق غذایی من سازگاری داشت و حجم غذا نیز تا حدی کم شده بود که برایم قابل تحمل بود و پس از چند روز به اجرای رژیم ها عادت نمودم. از آنجا که من هم اضافه وزن زیادی داشتم و هم سردرد های میگرنی ترس از رژیم غذایی سخت را برایم ایجاد کرده بود، به من پیشنهاد شد که به طور پیوسته و تدریجی به اصلاح وزن خود ادامه دهم به همین خاطر من نزدیک به یک سال تحت درمان آقای دکتر فرشچی بودم و در این مدت موفق شدم 40 کیلوگرم از وزن خود را بکاهم و با کمک رژیم مناسب، فشار خون و کلسترول خون خود را نیز پائین بیاورم، علاوه بر آن که سردردهای من به میزان قابل توجهی بهبود یافت.

احساس خوب تناسب اندام

سن: 29 سال
وزن اولیه: 106
کاهش وزن: 30 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
من از کودکی چاق بودم و همیشه به خاطر این چاقی احساس شرمندگی می کردم. در دوران جوانی نیز چاقی بیش از حد باعث شده بود اعتماد به نفس خود را از دست بدهم. از فاصلۀ بیست تا سی سالگی بار ها اقدام به لاغر شدن کرده بودم اما هیچ وقت نتوانسته بودم به هدف خود برسم تا جائی که دیگر خودم نیز به خودم اعتماد نداشتم و خود را باور نداشتم. به فردی خود کم بین و از جماعت گریزان تبدیل شده بودم. بعد از اینکه از طریق یک برنامۀ تلویزیونی با آقای دکتر فرشچی آشنا شدم تصمیم گرفتم تا آخرین سال از دهۀ سوم زندگی خود را فقط روی کاهش وزن تمرکز کنم و به عاملی که سال ها باعث رنج و ناراحتی من شده بود پایان بخشم و سی سالگی خود را متفاوت آغاز کنم.
به همین دلیل به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کردم و تحت نظر آقای دکتر فرشچی شروع به اجرای برنامۀ غذایی کاهش وزن نمودم. نمی توانم بگویم دست کشیدن از غذاها و تنقلاتی که همیشه می خوردم آسان بود، نه واقعاً اینطور نبود. من به کمک برنامه های کلینیک نوین خیلی روی خودم کار کردم و به شدت با رها کردن نیمه کارۀ راه مقابله کردم. 9 ماه زمان کمی نیست و من در این نه ماه کاملاً به فردی متفاوت تبدیل شدم. دیگر عادات غذایی ام سالم شده بود و از اجرای رژیم ها لذت می بردم. برنامۀ رژیمی اصولی و استاندارد کلینیک نوین و جلسات مشاوره باعث می شد تا بتوانم به مسیر کاهش وزن ادامه دهم و هدف خود را رها نکنم. من در مدت 9 ماه موفق شدم 30 کیلوگرم از وزن خود بکاهم، البته سرعت کاهش وزنم در 5-4 ماه اول بسیار بیشتر بود و در ماه های آخر چون رژیم را با برنامۀ بدنسازی همراه کرده بودم، بافت عضلانی و تناسب اندام بهتری پیدا کردم. اکنون در آستانۀ 30 سالگی خود احساس بسیار خوبی نسبت به خود دارم و امیدوارم همۀ افرادی که مبتلا به اضافه وزن هستند این احساس را تجربه نمایند.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات