داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


بهبود دیابت و فشارخون با رژیم

سن: 52 سال
وزن اولیه: 121
کاهش وزن: 32 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
من دو سه سالی است که مبتلا به بیماری قند خون بالا شده ام و برای کنترل قند خون خود از دارو های مختلفی مصرف می کنم، البته چند داروی دیگر نیز برای پوکی استخوان و کاهش فشار خون استفاده می کنم. مصرف روزانه یک مشت قرص به مدت طولانی برایم خیلی ناراحت کننده و سخت است. چندی پیش یک برنامه تلویزیونی دیدم که با حضور آقای دکتر فرشچی ترتیب داده شده بود و از این طریق با ایشان آشنا شدم و با مراجعه به کلینیک رژیم درمانی نوین، آقای دکتر فرشچی برای من یک برنامه رژیمی مناسب حالم تنظیم کردند. تمام مواردی را که یک فرد مبتلا به دیابت باید در غذا خوردن و روش زندگی خود رعایت نماید به من آموزش داده شد. در روزهای اول تغییر رفتارهایی که سال ها به آن عادت کرده بودم برایم دشوار بود. مثلاً من هرگز در طی 39 سال زندگی عادت به پیاده روی و ورزش روزانه نداشتم، به نوع غذاها توجه نداشتم و هر روز دو وعده غذای برنجی می خوردم. اما نتیجه این روشِ زندگی چیزی جز ابتلا به چند نوع بیماری و اضافه شدن قرص های مختلف به لیست داروهایم نبود. به همین دلیل پس از دریافت برنامه رژیمی همه تلاش خود را کردم که هر هفته رژیم خود را به طور دقیق اجرا نمایم. در هر جلسه ویزیت که آقای دکتر نسبت به روند کاهش وزن و همینطور کاهش قند خونم اظهار رضایت می کردند قوای من برای ادامه تلاش های تجدید می شد. به مرور زمان وزنم کم می شد و درد استخوان هایم نیز کمتر می شد. دوز مصرفی داروهای کنترل قند خونم نیز کاهش یافت. در واقع اجرای رژیم های نوین خیلی برایم مفید بود و باعث شد هم به کاهش وزن و تناسب اندام برسم و هم به بهبود سه بیماری مختلفِ دیابت، فشار خون و پوکی استخوان کمک کرد.

مزایای رژیم های نوین از نظر یک روانشناس

سن: 39 سال
وزن اولیه: 92
کاهش وزن: 18 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
من بعد از رها کردن بدنسازی و باشگاه و درگیر شدن در امور کاری به مقدار قابل توجهی چاق شدم به خصوص در ناحیه مرکزی و شکم این تجمع چربی مشهودتر بود و این برایم اصلاً خوشایند نبود. در آغاز هر هفته سعی می کردم خوردن هله هوله و مواد غذایی سرخ شده را کنار بگذارم اما هر هفته می آمد و می رفت و من نمی توانستم به  تصمیم خود جامه عمل بپوشانم. این ضعف رفتاری برای من که دکترای روانشاسی دارم عجیب بود. در واقع می دانستم که برای اینکه هر رفتاری تبدیل به یک عادت شود لازم است که شخص به طور میانگین به مدت 66 روز، خود را ملزم به اجرای آن رفتار نماید و من هیچ گاه انگیزه لازم برای ادامه دادن به رفتار های سالم غذایی برای این مدت و حتی کمتر از آن هم نداشتم. به همین دلیل تصمیم گرفتم در مجموعه ای قرار بگیرم که از طریق اصولی مرا ملزم به رعایت رژیم نماید.
با ثبت نام در دوره های رژیم درمانی آقای دکتر فرشچی به نکات مثبت رژیم که باعث موفقیت در کاهش وزن می شود پی بردم از جمله اینکه رژیم به صورت تدریجی شروع می شود و ادامه می یابد، رژیم به صورت اصولی و منطبق با علم روز تغذیه است، آموزه های تغذیه ای و رفتاری در دفعات مکرر و با مضمون های مختلف تکرار می شود و این باعث می شود کاملاً ملکه ذهن شود و همینطور طول درمان سه ماهه دوره باعث می شود شخص زمان کافی برای نهادینه کردن رفتار های درست غذایی و تبدیل آنها به یک عادت را داشته باشد ضمن اینکه مراجعات و پیگیری های مداوم باعث حفظ انگیزه لازم برای ادامه می شود. برای شخص بنده که شرکت در این دوره ها و اجرای رژیم ها بسیار مثمر ثمر بود و باعث شد پس از مدت ها به وزن مطلوب خود دست یابم.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات