داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


رهایی از کمر درد با کاهش وزن

سن: 50 سال
وزن اولیه: 114
کاهش وزن: 40 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
من مبتلا به کمر درد شدید و پرفشاری خون هستم و به همین دلیل زندگی بی تحرکی دارم. از آنجا که به دلیل کمر درد خود قادر به فعالیت نبودم بیشتر روز را در خانه می نشستم و خانه نشینی باعث شده بود به پرخوری رو بیاورم. همین باعث شد که بعد از گذشت چند سال وزنم به بالای 100 کیلوگرم برسد. کسانی که از اضافه وزن زیاد رنج می برند با مشکلات من آشنا هستند. کیفیت زندگی من خیلی پائین آمده بود و قادر نبودم به کارهای عادی که هر شخص سالمی قدرت انجام آن را دارد بپردازم. من از طریق مجله با کلینیک رژیم درمانی نوین آشنا شده بودم و می دانستم که از طریق اینترنتی نیز می توانم رژیم بگیرم.
 این برای من که در شرایط مناسبی برای ویزیت های حضوری نبودم یک مزیت محسوب می شد بنابراین از دخترم خواستم که مرا از طریق اینترنتی ثبت نام کند. این موضوع برای افرادی که مانند من به دلیل چاقی زیاد یا بیماری، محدودیت حرکتی دارند بسیار ارزش دارد. بعد از انجام مراحل ثبت نام و تکمیل شرح حال در فاصله بسیار کوتاهی رژیم خود را دریافت کردم. برای خودم نیز جالب بود که می توانستم رژیم خود را خیلی خوب رعایت کنم شاید به این دلیل بود که  زمان بندی وعده های غذایی به طوری بود که گرسنگی زیادی احساس نمی کردم. با اجرای رژیم احساس می کردم بار اضافی به تدریج از روی ستون فقراتم برداشته می شود. برخی مواقع پیش می آمد که از اجرا و ادامه رژیم دلسرد می شدم چون فکر می کردم راهی طولانی در پیش دارم ولی وقتی به نتیجه فکر می کردم دوباره دلگرم می شدم. من سه دوره پی در پی در رژیم درمانی شرکت کردم و در این مدت 40 کیلوگرم کاهش وزن داشتم. پس از 3 ماه من به راحتی به برنامه ورزشی خود نیز می پرداختم. بعد از این همه کاهش وزن و به دست آوردن دوباره سلامتی من همچنان رژیم خود را کنار نگذاشته ام و همچنان به آن پایبندم.

رژیم غذایی نه محرومیت غذایی

سن: 48
وزن اولیه: 98 کیلوگرم
کاهش وزن: 25 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
چندی پیش بود که بعد از انجام یک سری آزمایش خون متوجه شدم که اسید اوریک و چربی خونم به شدت بالا رفته است. پزشک متخصص مرا به کلینیک آقای دکتر فرشچی ارجاع دادند و گفتند که حتماً باید وزن کم کنم و از نظر غذایی تحت نظر باشم. با مراجعه به کلینیک رژیم درمانی نوین در دوره های سه ماهه ثبت نام کردم.
 شرح حال مفصلی از عادات غذایی و سابقه بیماری هایم از من گرفته شد. من عادت به خوردن حجم زیادی از غذا داشتم و از این بابت نگران بودم که موفق به اجرای رژیم نشوم ولی خوشبختانه رژیم از نظر انرژی و حجم مواد غذایی به صورت تدریجی کاهش می یافت بنابراین بدن این فرصت را داشت تا به آن عادت کند. برخی از مواد غذایی با توجه به اسید اوریک بالای خون و همچنین کلسترول بالای خونم در رژیم محدود شده بود اما بقیه مواد غذایی به مقدار و دفعات مشخص در برنامه غذایی ام وجود داشت. با وجود وعده ها و میان وعده های متعددی که در رژیم وجود داشت من احساس گرسنگی نمی کردم و به راحتی می توانستم تمام روز را با انرژی به کارهای روزمره خود بپردازم. من در مدتی که تحت رژیم بودم اطلاعات خوبی راجع به نحوه صحیح غذا خوردن و تأثیر رفتار های اشتباه غذایی بر وزن و سلامتی کسب نمودم و با دانستن مضرات پرخوری و عوارض آن دیگر فکر پرخوری را هم نمی کردم و باید بگویم که نوع نگاهم نسبت به غذا خوردن متحول شده است. به خصوص وقتی تأثیر رژیم غذایی سالم و کاهش وزن را بر روی کمتر شدن اسیداوریک خون و کلسترول خود دیدم بیشتر به ادامه رژیم ها رغبت پیدا کردم. بسیاری از بیماری هایی که افراد دچار آن می شوند ناشی از ناآگاهی است و رژیم درمانی نوین با آگاه نمودن و اطلاع رسانی به اعضای خود باعث رفع شدن بسیاری از مشکلات و بیماری ها می شود.

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات