داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


به جای آرزوی لاغری برای آن تلاش کنید

سن: 37 سال

وزن اولیه: 100

کاهش وزن: 22 کیلوگرم

مدت کاهش وزن: 6 ماه

من بعد از دوره دبیرستان بسیار چاق شدم و از آن موقع تا چندی پیش همواره در آرزوی لاغر شدن به سر می بردم. هر گاه که قرار بود به مهمانی بروم و یا هنگامی که برای خریدن لباسی مناسب با مشکل مواجه می شدم، انگیزه ای قوی برای رژیم گرفتن و لاغری در من شکل می گرفت اما همین که گرسنه می شدم و یا هنگام غذا خوردن فرا می رسید تمام انگیزه ها و قول وقرارهایی که با خود گذاشته بودم از یادم می رفت و این داستان بارها و بارها برایم تکرار شد تا اینکه افزایش وزنم خیلی بیشتر شد تا جایی که انجام کارهای روزمره برایم سخت شده بود، کوچکترین کاری رمقم را می گرفت و به شدت خسته ام می کرد.

بالاخره چند ماه پیش از طریق یکی از دوستانم که به طور خانوادگی برای کاهش وزن اقدام کرده بودند با کلینیک رژیم درمانی نوین آشنا شدم. با دیدن آنها که کاهش وزن خوبی داشتند به خود آمدم و با خود گفتم "افراد زیادی هستند که مانند من از چاقی رنج می برند اما برای اصلاح آن تلاش می کنند در حالیکه من دست روی دست گذاشته ام و آرزوی لاغری را در سر می پرورم". این بود که من هم به اعضای کلینیک رژیم درمانی نوین پیوستم و از کمک های تخصصی آن برای رفع مشکلم بهرهمند شدم. حقیقتا در دوره ای که در رژیم به سر می بردم احساس سبکی و راحتی می کردم و با هر بار مشاوره انگیزه ام تقویت می شد. من به مدت 6 ماه رژیمی سرشار از مواد غذایی سالم داشتم به طوری که به رعایت آن عادت کرده ام. لاغر شدن باعث شده است چابک تر از قبل شوم و به راحتی به کارهای روزانه ام برسم. ضمن اینکه به راحتی می توانم به خرید لباس بروم بی آنکه با مشکل سایز مواجه شوم.

رژیم به معنای گرسنگی نیست

سن: 22 سال

وزن اولیه: 98

کاهش وزن: 20 کیلوگرم

مدت کاهش وزن: 6 ماه

من قبلا تقریبا همیشه گرسنه بودم! شاید در نگاه اول حرفم خنده دار باشد اما کاملا جدی می گویم. من نهار می خوردم و با اینکه خیلی زیاد می خوردم، دو ساعت بعد گرسنه می شدم. اما به طرز جالبی وقتی که از طریق مجله با کلینیک رژیم درمانی نوین آشنا شدم و تحت نظر آقای دکتر فرشچی شروع به رژیم گرفتن نمودم دیگر آن احساس همیشگی و آزاردهنده گرسنگی با من نبود. البته این موضوع علت دارد و دلیل آن این است که در واقع رژیم غذایی نوین نوعی تغییر دادن به عادات غذایی فرد است که ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد اما کافی است شخص با خود مهربان باشد و در راه سلامتی مقاومت کند، در این صورت مشکلات یکی یکی حل خواهد شد. در واقع ما در دوره های رژیم درمانی کلینیک نوین یاد می گیریم که حتما نباید با بشقابی پر از برنج، کره، خورشت پرچرب، سالاد پر مایونز و یک لیوان نوشابه خود را سیر کنیم و با غذاهای سالم تر نیز می توانیم بر احساس گرسنگی غلبه نمائیم.

در واقع رژیم فقط و فقط به معنای درست و سالم غذا خوردن است و اصلا به معنای نخوردن و گرسنگی نیست. این یک تصور غلط است که متاسفانه برای بسیاری از افراد و از جمله خود من هم پیش آمده بود که هر وقت اسم رژیم می آید فکر می کنیم که دیگر قرار است هیچ غذایی به ما نرسد. اما در صورتی که ما به درک درستی از نحوه تغذیه سالم برسیم خواهیم فهمید که چطور غذا بخوریم که سالم بمانیم ، و ضمن سیر شدن، اضافه وزن نیز پیدا نکنیم. به همین دلیل کسانی که خودسرانه رژیم های غیراصولی می گیرند خیلی زود به بن بست می رسند چراکه این نکته را در نظر نمی گیرند که گرسنگی شدید باعث خستگی می شود، شخص را عصبی و بی حال می کند و او را از رسیدن به اهدافش دلسرد و دور می نماید. من با آگاهی از این موضوع به اجرای رژیم های نوین ادامه دادم و شکر خدا به نتایج خوبی دست یافتم.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات