آشپزی رژیمی بین المللی

يكي از راههاي ارتقای سلامت جسم و روان، داشتن تغذيه سالم و عادات غذايي سالم مي باشد. از راهكارهاي رسيدن به اين هدف استفاده از غذاهاي رژيمي و سالم در برنامه غذايي روزانه مي باشد. بايد توجه داشت، منظور از غذاهاي رژيمي، استفاده از تعداد محدودي غذاي نه چندان خوش طعم و سرشار از سبزيجات معدود مانند کدو و بروکلی نمي باشد. بلكه آنچه در غذاهاي رژيمي مهم است، توجه به حجم غذا و اجزاي تشكيل دهنده آن شامل كربوهيدرات، پروتئين، چربي و بخصوص كالري و چربي هاي مضر آن مي باشد. بنابراين بر آن شديم تا در اين بخش دستور پخت غذاهاي رژيمي به همراه جدول ارزش تغذيه اي آن را به صورت انتخابی و هفتگی ارائه دهيم. اميد است كه مطالب ارائه شده در اين بخش در جهت ارتقا آگاهي شما و انتخاب غذايي سالم و رژيمي سودمند واقع شود.

دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

املت سفیده تخم مرغ و بروکلی

املت سفیده تخم مرغ و بروکلی
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کیلوکالری)281
کربوهیدرات (گرم)9/6
پروتئین (گرم)7/26
چربی (گرم)4/16
مواد مورد نیاز برای یک نفر
سفیده تخم مرغ3 عدد
پنیر موزارلا، خرد شدهیک چهارم لیوان
بروکلی پخته و خرد شدهسه چهارم لیوان
طرز تهیه

یک ظرف نچسب را بر روی حرارت ملایم قرار دهید. سفیده های تخم مرغ را داخل آن ریخته و یک دقیقه صبر کنید. بروکلی ها را در یک سمت بر روی سفیده های تخم مرغ بریزید. پنیر موزارلا را روی بروکلی ها بریزید. درب ظرف را بگذارید تا پنیر ذوب شده و تخم مرغ ها بپزد. یک سمت املت را که بروکلی و پنیر ندارد بر روی سمت دیگر برگردانید و سرو کنید.


بروکلی با سس پارمسان

بروکلی با سس پارمسان
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کیلوکالری)95
کربوهیدرات (گرم)10
پروتئین (گرم)8
چربی (گرم)3
مواد مورد نیاز برای چهار نفر
کلم بروکلی450 گرم
آرد1 قاشق غذاخوری
شیر بدون چربی1 لیوان
پنیر پارمسان، رنده شدهنصف لیوان
نمکیک چهارم قاشق چایخوری
فلفل سفیدکمی
جوز هندی(در صورت تمایل)کمی
طرز تهیه

بروکلی را به قطعات کوچک خرد کرده و به مدت 7-5 دقیقه بخارپز کنید.

در یک کاسه کوچک آرد و یک چهارم از شیر را با یکدیگر مخلوط کنید. بقیه شیر را حرارت دهید. سپس آرد و شیری را که قبلاً  مخلوط کرده بودید به آن اضافه کنید. پختن را تا زمانی ادامه دهید که مخلوط غلیظ شود. ظرف را از روی حرارت بردارید. به آن پنیر، نمک، فلفل و در صورت تمایل جوز هندی اضافه کرده و سپس این سس را روی بروکلی های پخته بریزید.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات