داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


کم کاری تیروئید تنها دلیل چاقی نیست

سن: 26 سال

وزن اولیه: 88 کیلوگرم

کاهش وزن: 9 کیلوگرم

مدت کاهش وزن: 3 ماه

علاقه فراوان من به مصرف خوراکی های شیرین مانند شیرینی و کیک و کم تحرکی که به خصوص با شاغل شدنم ایجاد شده بود سبب شده بودند طی سال های اخیر افزایش وزن شدیدی داشته باشم. از طرفی یکی دو سال بود که متوجه شده بودم کم کاری تیروئید دارم. فکر می کردم به علت کم کاری تیروئید همیشه این اضافه وزن با من خواهد بود و در هیچ شرایطی موفق به کاهش وزن نمی شوم. تا اینکه از طریق تلویزیون با کلینیک رژیم درمانی نوین و آقای دکتر فرشچی آشنا شدم. تصمیم گرفتم به این کلینیک مراجعه کنم تا بفهمم آیا من هم می توانم با وجود ابتلا به کم کاری تیروئید مانند افراد دیگر به وزن دلخواهم برسم یا خیر؟

 این بود به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کردم. پس از ثبت نام وقتی شروع به نوشتن آنچه می خوردم شدم تازه متوجه شدم که در طی روز مقدار زیادی غذاهای شیرین و پرکالری مصرف می کنم بدون اینکه خودم متوجه این ریزه خواری ها شده باشم. بعد از آن بود که متوجه شدم تنها بخش کمی از اضافه وزنی که دارم ناشی از کم کاری تیروئید است و بیشتر آن مربوط به ریزه خواری هایی است که در طول روز دارم. خوشبختانه شرکت در این دوره های رژیم درمانی برای من بسیار مفید بود. به طوری که بعد از گذشت 3 ماه حدود  9 کیلوگرم کاهش وزن داشتم. رسیدن به این نتیجه برای من بسیار لذت بخش بود. به خصوص که اطرافیان نیز می گفتند ظاهرم سال ها جوان تر از پیش به نظر می رسد. تا قبل از اینکه اقدام به کاهش وزن کنم دائماً با احساس رخوت و خستگی که بخشی از آن به علت کم کاری تیروئید و بخشی هم به علت اضافه وزنم بود روبرو بودم. اما خوشبختانه کاهش وزن نقش بسیار مؤثری در کاهش این خستگی ها داشت. 

موفقیت پس از بارها رژیم

سن: 43 سال

وزن اولیه: 101 کیلوگرم

کاهش وزن: 28 کیلوگرم

مدت کاهش وزن: 9  ماه

مدت زمان زیادی بود که به چاقی مبتلا بودم و به جرات می توانم بگویم همیشه در حال آزمودن روش های مختلف لاغری بودم. هر روشی که در اینترنت با آن آشنا می شدم یا اطرافیان پیشنهاد می کردند امتحان می کردم. با هر روشی چند کیلوگرمی کاهش وزن داشتم ولی متاسفانه بعد از مدتی به علت گرسنگی هایی که مجبور بودم طی رژیم تحمل کنم خسته می شدم و رژیم را کنار می گذاشتم. در این میان مسئله ای که سبب تعجب من شده بود این بود که وزنم به آرامی کم می شد اما خیلی سریع افزایش می یافت. این کاهش و افزایش وزن ادامه داشت تا اینکه چندی پیش از طریق یک برنامه تلویزیونی با آقای دکتر فرشچی آشنا شدم و به کلینیک ایشان مراجعه کردم.

با شروع دوره ایشان یک برنامه غذایی برایم تنظیم نمودند. من به مدت 9 ماه برنامه را اجرا کردم بدون آنکه هیچ کدام از آن تجربه های سخت گرسنگی و محرومیت را داشته باشم. در ابتدا به نظرم می رسید غذای رژیم مرا چاق خواهد کرد چون تصور می کردم مقدار غذایی که خودم قبلاً در طول روز مصرف می کردم کمتر از آن بود که در رژیمم گذاشته بودند. اما با گذشت زمان متوجه شدم مصرف مواد غذایی پرکالری که به نظر حجم کمی دارند علت اصلی افزایش وزن من بوده است. من در این مدت که طبق رژیم غذایی کلینیک نوین پیش می رفتم با رفتارهای تغذیه ای صحیح آشنا شدم و احساس می کنم دلیل موفقیتم این بود که من در این مدت چگونه غذا خوردن را آموختم. پیش از این من راه را اشتباه می رفتم و به همین دلیل به هدفم نمی رسیدم. اما اکنون خوب می دانم که در هر شرایطی باید چه نوع مواد غذایی مصرف کنم و از مصرف کدام خوراکی ها خودداری کنم.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات