داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


قبل از بارداری به فکر وزن خود باشید

سن: 27 سال
وزن اولیه: 100 کیلوگرم
کاهش وزن: 25 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6  ماه
من بعد از ازدواج خیلی چاق شدم و از آنجا که مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک هم بودم همیشه نگران بودم که در مورد بارداری با مشکل مواجه شوم. متخصص زنانی که به طور مرتب تحت نظرش بودم هر بار به من می گفت که حتماً باید برای کنترل بیماری ام وزن کم کنم. اما من هر بار به بهانه ای از رژیم گرفتن سر باز می زدم. به نظرم رژیم گرفتن سخت ترین و غم انگیز ترین کار دنیا بود. تنها انگیزه ای که توانست مرا واردار به اجرای رژیم و کاهش وزن کند مادر شدن بود. می دانستم که با وزن زیاد و با توجه به بیماری ام، هم احتمال بارداری ام کم است و هم ممکن است خطراتی در بارداری برایم پیش بیاید مانند دیابت بارداری و ... .
همیشه برنامه های تلویزیونی آقای دکتر فرشچی را می دیدم و با ایشان از این طریق آشنا شده بودم. چند وقتی بود که تصمیم داشتم برای دریافت برنامۀ رژیمی به کلینیک ایشان مراجعه کنم اما تنها رژیم گرفتن برایم سخت بود چون نمی توانستم در خانه برای همسرم غذاهای متنوع بپزم و خودم از آن نخورم به همین دلیل همسرم نیز در این راه با من همراه شد تا هم همسرم اضافه وزنش را اصلاح کند و هم من انگیزۀ بیشتری برای رژیم گرفتن داشته باشم. خوشبختانه تمام علایق غذایی من- البته آنهایی که مغایر با اصول تغدیه ای سالم نبودند- در تنظیم برنامۀ رژیمی در نظر گرفته شده بود. من عاشق میوه هستم و در رژیم نیز به تعداد مطلوب از میوه های فصل داشتم و این باعث می شد اصلاً در میان وعده ها احساس گرسنگی نکنم. همسرم نیز کاهش وزن بسیار خوبی داشت و نه تنها مشکلی با رژیم و غذاهای آن نداشت بلکه به راحتی به اجرای رژیم ها ادامه می داد. من نیز موفق شدم وزن خود را به وزنی مطلوب برای شروع دورۀ بارداری برسانم. در کمتر از شش ماه من توانستم باری را که سالها بر دوش خود حس می کردم زمین بگذارم و 25 کیلوگرم از وزن خود بکاهم.  

 

مسافرت مانع رژیم نیست

سن: 35 سال
وزن اولیه: 125 کیلوگرم
کاهش وزن: 40 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
شغل من ایجاب می کند که در ماه چند بار به مسافرت و مأموریت کاری بروم. قبل از اینکه وزنم خیلی بالا برود و برای رژیم به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کنم اصلاً به فکر سالم غذا خوردن و رعایت کردن تغذیه ای سالم نبودم، همیشه وقتی در مأموریت بودم همۀ وعده ها را در رستوران غذا می خوردم. این موضوع اگرچه بسیار لذت بخش بود اما به مرور زمان باعث شد حسابی چاق شوم و روند افزایش وزنم از کنترل خارج شود. این اواخر بسیار سنگین شده بودم و انجام هر کاری که نیازمند تحرک باشد برایم غیرممکن شده بود. هم تنبلی و هم سنگینی و هم بهانه کردن مشغلۀ زیاد کاری باعث می شد اصلاً از جای خود تکانی نخورم. به این ترتیب اضافه وزنم به جایی رسید که دیگر احساس می کردم سلامتی ام در خطر است.
اضافه وزن من ادامه داشت تا اینکه توسط یکی از همکارانم با کلینیک رژیم درمانی نوین آشنا شدم. با بی حوصلگی تمام به این مرکز مراجعه کردم چون اصلاً فکر نمی کردم روزی موفق شوم دور غذاهای پر حجم و چاق کننده خط بکشم. اما در کمال ناباوری رژیم ها به گونه ای تنظیم شده بود که توانستم به رعایت آنها عادت کنم. در واقع رژیمی که باید از آن پیروی می کردم شامل غذاهای ساده و در دسترس بود . این موضوع باعث می شد من امکان تهیۀ غذاها را در منزل و حتی طی مأموریت های کاری داشته باشم. همینکه غذا خوردن در رستوران را از برنامه ام حذف کردم به طور قابل توجهی وزنم کم شد. یکی از مزیت های دیگر رژیم این بود که می توانستم از طریق اینترنتی نیز رژیم را دریافت کنم و این باعث می شد حتی در دورانی که در مسافرت کاری بودم نیز رژیم جدیدم را دریافت و رعایت کنم. من سه دورۀ پی در پی به اجرای رژیم های کلینیک رژیم درمانی نوین ادامه دادم و در این مدت موفق شدم 40 کیلوگرم از وزن خود بکاهم. از این تجربۀ شخصی به این نتیجه رسیدم که هر کس در هر شرایطی می تواند به فکر سلامتی خود باشد و نباید با هیچ عذر و بهانه ای فرصت سالم زندگی کردن را از خود بگیرد.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات