داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


رژیم موفق پس از زایمان سوم

سن: 48 سال
وزن اولیه: 83
کاهش وزن: 15 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 3 ماه
من بعد از متولد شدن فرزند سوم خود دیگر موفق به جبران اضافه وزن خود نشدم و هر سال هم مقدار کمی به وزنم اضافه می شد تا اینکه بالاخره یک روز که داشتم عکس های یک مهمانی را می دیدم از حالتی که در عکس ها دیده می شدم خیلی ناراحت شدم. انگار در عکس ها بیشتر متوجه چاقی خودم شدم به طوری که دلم نمی خواست به دیدن عکس ها ادامه دهم. از ظاهر خود خیلی ناراضی بودم به همین دلیل تصمیم گرفتم رژیم بگیرم و به وزن طبیعی خود بازگردم. خواهرم در دوران بارداری خود تحت نظر آقای دکتر فرشچی بوده است و به همین دلیل در دوران بارداری خیلی چاق نشد و به راحتی توانست چند ماه بعد از بارداری به وزن طبیعی خود بازگردد. من هم که شاهد تأثیر رژیم های کلینیک نوین بر روی خواهرم بودم برای دریافت رژیم به همین مرکز مراجعه کردم. 
رعایت رژیم برایم در ابتدا کار آسانی نبود چراکه مدت ها بود که رفتارهای نادرست تغذیه ای در زندگی ام جا خوش کرده بودند و به سختی می توانستم عادت های اشتباه خود را ترک کنم. من در طول روز به ندرت سراغ میوه و سبزیجات می رفتم و تقریباً برای همۀ وعده ها برنج استفاده می کردم . اما به تدریج که خود را ملزم به شرکت در جلسات مشاوره نمودم و با مطالب تغذیه ای بیشتر آشنا شدم، رعایت رژیم ها برایم ساده شد و به سبک زندگی سالم علاقه مند شدم. قبل از ثبت نام در کلینیک نوین من شاید در سال یکی دوبار خود را وزن می کردم و این خود باعث می شد تا فراموش کنم که روز به روز در حال چاق شدن تدریجی هستم. اما در دورۀ رژیم درمانی به طور مرتب وزن خود را پیگیری می کردم و به این ترتیب همیشه حواسم به این بود که اضافه وزن دارم و باید غذا خوردن خود را کنترل کنم. خوشبختانه با رعایت رژیم ها به مدت 3 ماه وزن خود را از83 به 68 کیلوگرم رساندم و اکنون احساس خوبی نسبت به اندام خود دارم.

 

سوزش معده را با کاهش وزن تسکین دهید

سن: 43 سال
وزن اولیه: 82
کاهش وزن: 18 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
من بعد از ازدواج به تدریج چاق شدم. هر سال چند کیلو اضافه  وزن پیدا می کردم. افزایش وزنم خیلی سریع نبود و شاید هر سال 2 تا 3 کیلوگرم بر وزنم اضافه می شد اما بعد از 15 سال دیگر اضافه وزنم به نهایت خود رسیده بود. کم کم عوارض چاقی را در خودم حس می کردم. احساس سنگینی، بالا رفتن چربی خون و خستگی زودرس و بدتر از همه احساس ترش کردن و سوزش معده بعد از غذا خوردن و یا هنگام خوابیدن بود. گاهی معده ام آنقدر درد می گرفت که فکر می کردم قلبم درد می کند و حالم خیلی بد می شد.
من از طریق برنامه های تلویزیونی با آقای دکتر فرشچی آشنایی داشتم و مطالب سایت اینترنتی ایشان را نیز به صورت مرتب مطالعه می کردم. با خواندن داستان کاهش وزن مراجعینِ ایشان، من نیز ترغیب شدم که اقدام به کاهش وزن نمایم. از آنجا که سه فرزند مدرسه ای دارم و درگیر کارهایشان هستم فرصت مراجعۀ حضوری نداشتم و به همین دلیل از طریق اینترنتی در دوره های سه ماهۀ رژیم درمانی ثبت نام کردم. مراحل کار ثبت نام و تشکیل پرونده خیلی راحت و سریع انجام شد و کارشناسی برایم تعیین شد که روند کاهش وزن و عملکرد من را تحت نظر داشته باشد و من می توانستم سؤالاتی را که برایم پیش می آمد از ایشان بپرسم. از همان ابتدای رژیم که مقداری کاهش وزن داشتم وضعیت ترش کردن معده ام خیلی بهتر شد و من متوجه شدم که یکی از دلایل اصلی سوزش معده ام استفاده از غذاهای سرخ شده بوده است. همینطور خود کاهش وزن باعث شد فشار از روی دستگاه گوارشم برداشته شود. با به کار بستن توصیه هایی که در برنامۀ رژیمی خود در ارتباط با سوزش معده داشتم وضعیتم خیلی بهتر شد و اکنون دیگر برایم آزار دهنده نیست. در مدت شش ماه که مثل یک چشم بر هم زدن گذشت من موفق شدم از اضافه وزنی که سال ها با خود به دوش می کشیدم رها شوم.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات