داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


بهبود کبد چرب نیازمند کاهش وزن

سن: 48 سال
وزن اولیه: 86 کیلوگرم
کاهش وزن: 13 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 3 ماه
متأسفانه مدتی قبل، پس از انجام آزمایش های مختلفی که معمولا در محل کارم از کارمندان به عمل می آید متوجه شدم که به افزایش تری گلیسرید خون و افزایش آنزیم های کبدی مبتلا شده ام. به همین خاطر به پزشک متخصص مراجعه کردم. پزشک بعد از انجام سونوگرافی به من اطلاع داد که به کبد چرب مبتلا هستم. پزشک معتقد بود که بهترین روش درمانی برای بهبود کبد چرب و کاهش چربی های خون پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و کاهش وزن است. به همین خاطر من با جستجو در اینترنت تصمیم گرفتم که به این منظور به آقای دکتر فرشچی مراجعه کنم. پس از مراجعه به کلینیک رژیم درمانی آقای دکتر فرشچی شرح حال جامعی از من گرفته شد. علت اصلی مراجعه من کبد چرب و چربی خون بالا بود اما در کنار آن می خواستم به وزن مناسب نیز دست یابم.
مهمترین نکته ای که من بعد از دریافت رژیم متوجه شدم این بود که برای بهبود بیماری خود باید نظم غذایی و تعادل در مصرف مواد غذایی را رعایت کنم. رژیم هایی که برای من تنظیم شده بود، سرشار از مواد غذایی سالمی بود که من مدت ها بود در برنامه روزانه خود آن ها را کنار گذاشته بودم. بعد از 3 ماه رعایت رژیم مجدداً آزمایش های مربوطه را انجام دادم و خوشبختانه تری گلیسرید خونم تا حد زیادی پائین آمده بود و وضعیت کبد چربم نیز مناسب بود. من در مدتی که تحت رژیم بودم اطلاعات خوبی در مورد نحوه صحیح غذا خوردن کسب کردم و باید بگویم که نوع نگاهم نسبت به نحوه غذا خوردن به طور کلی تغییر کرده بود. به خصوص وقتی تأثیر رژیم غذایی سالم و کاهش وزن را بر روی کمتر شدن تری گلیسرید خون و بهبود کبد چرب دیدم بیشتر به ادامه دادن رژیم ها رغبت پیدا کردم.

 

کاهش وزن بدون حذف وعده های غذایی

سن:35 سال
وزن اولیه: 83 کیلوگرم
کاهش وزن: 16 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
من از آن دسته افرادی بودم که برای کاهش وزن بارها اقدام به گرفتن رژیم کرده بودم. یکبار صبحانه نمی خوردم، یکبار شام را حذف می کردم. گاهی اوقات آن قدر سخت رژیم می گرفتم که بیش از یک هفته نمی توانستم رژیم را ادامه دهم. مقداری وزن کم می کردم و دوباره بعد از مدتی به وزن قبلی برمی گشتم. در این اواخر با وجودی که مقدار کمی غذا می خوردم اما دیگر موفق به کاهش وزن اندک هم نمی شدم. خودم را با دیگران مقایسه می کردم و متعجب بودم که چرا وزن من نسبت به دوستان و اطرافیانم که حتی ممکن بود حجم غذایی که می خورند بیشتر از من باشد، بالاتر است. مشکلم را با یکی از دوستانم مطرح کردم.
دوستم به من توصیه کرد که رژیم های خودسرانه را کنار بگذارم و این بار از یک رژیم اصولی و علمی پیروی کنم. ایشان برای این کار کلینیک آقای دکتر فرشچی را که خودش هم به آنجا مراجعه کرده بود، به من معرفی کرد. به همین دلیل به آقای دکتر فرشچی مراجعه کردم تا از ایشان یک برنامه کاهش وزن بگیرم. از روزی که شروع به اجرای رژیم کردم متوجه شدم که حذف وعده ها راه حل مناسبی برای کاهش وزن نیست. بلکه نحوه پخت و پز، انتخاب غذاهای کم کالری، داشتن میان وعده های مناسب، داشتن نظم در غذا خوردن و انجام فعالیت بدنی است که سبب کاهش وزن می شود. بعد از شروع رژیم بیشتر غذاها را با مقدار کم روغن می پختم. به جای لبنیات پرچرب از لبنیات کم چرب استفاده می کردم. مصرف فست فود را به حداقل رسانده بودم. به این ترتیب کالری روزانه ام به طور نامحسوس کاهش می یافت، در حالی که حجم غذا خیلی تغییر نمی کرد و دیگر نیازی به حذف هیچ کدام از وعده ها نبود، همین تغییرات جزئی تأثیر چشمگیری در کاهش وزنم داشت و باعث شد بدون آنکه احساس محرومیت غذایی نمایم یا از رعایت رژیم خسته شوم بتوانم برای مدت طولانی رژیم کاهش وزن را ادامه دهم.

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات