داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


رژیم کاهش وزن قبل از بارداری

سن: 29 سال
وزن اولیه: 98 کیلوگرم
کاهش وزن: 23 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
زمانی که تصمیم به باردار شدن گرفتم برای اینکه فرزند سالمی به دنیا بیاورم به متخصص زنان مراجعه کردم تا توصیه های لازم را از زبان ایشان بشنوم. متخصص زنان بعد از انجام آزمایشاتی اکیدا به من توصیه کرد که پیش از بارداری باید وزنم را کم کنم. پزشک به من گفت به هیچ عنوان خودسرانه رژیم نگیرم و حتما به یک متخصص تغذیه مراجعه کنم. چون رژیم غذایی نامناسب بر روی رشد جنین اثر می گذارد و ممکن است اثرات سوء آن پس از تولد و حتی در زمان بزرگسالی هم وجود داشته باشد.
بنابراین من که تمام انگیزه ام داشتن فرزند باهوش و سالم بود به تکاپو افتادم و از طریق اینترنت و پرس و جو از دوستان و اطرافیان تصمیم گرفتم یک متخصص تغذیه در این زمینه پیدا کنم. از طریق یکی از آشنایان که قبلاً در دوره های رژیم درمانی نوین شرکت کرده بود با این مرکز آشنا شدم و در دوره های حضوری 3 ماهه شرکت کردم. از آنجا که من به ریزه خواری عادت داشتم و آدم خیلی بد غذایی هم بودم، مدام نگران بودم که نتوانم به رژیم پایبند باشم. اما در اولین جلسه به من پرسشنامه ای داده شد تا به سوالاتی در مورد علائق و عادات غذایی ام پاسخ دهم. پس از دریافت رژیم هم متوجه شدم که در رژیم خود اصلا غذایی که با ذائقه ام سازگار نباشد، وجود ندارد. تهیۀ غذاها هم برایم سخت نبود. مصرف غذاهای سالم و میان وعده های مغذی موجود در رژیم احساس سلامتی بیشتر به من می داد و مانع ریزه خواری در طی روز می شد. در ضمن در این مدت کاهش وزن خوبی هم داشتم. در پایان دوره رژیم درمانی آن قدر از نتیجه کار راضی هستم که قصد دارم در دوره بارداری نیز زیر نظر آقای دکتر فرشچی برنامه غذایی ام را ادامه دهم تا بدون اینکه مشکلی برای رشد جنین ایجاد شود میزان افزایش وزنم در دوره بارداری کنترل شده باشد.

 

کم کاری تیروئید و کاهش وزن

سن: 50 سال
وزن اولیه: 101 کیلوگرم
کاهش وزن: 25 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 9 ماه
سالها من پذیرفته بودم که چاقی من بیشتر ناشی از کم کاری غده تیروئیدم است. من به خاطر ابتلا به اختلال کم کاری تیروئید خود را محکوم به چاقی و اضافه وزن می دانستم. به این ترتیب فکر می کردم هیچ راهی برای کاهش وزن ندارم و رژیم گرفتن نمی تواند باعث حل شدن مشکل و لاغری ام شود. از طریق یک برنامۀ تلویزیونی با کلینیک رژیم درمانی آقای دکتر فرشچی آشنا شدم. از آنجا که همسرم و پسرم نیز دچار اضافه وزن بودند همۀ خانواده با هم به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کردیم.
بعد از آنکه شروع به رعایت رژیم هایی که برایمان تنظیم شده بود کردیم تازه فهمیدیم که چقدر تغذیۀ ما با تغذیۀ سالم فاصله دارد. بعد از چند هفته اجرای رژیم به مقدار قابل توجهی وزن کم کرده بودم و سایزم نیز کوچکتر شده بود. خودم باور نمی کردم که بتوانم در چند هفته تأثیر کم غذا خوردن یا بهتر بگویم درست غذا خوردن را ببینم. درست است که کم کاری تیروئید سرعت کاهش وزنم را نسبت به سایرین کمتر می کند اما به هر حال من هم موفق شدم به کمک رژیم های اصولی و استاندارد با سرعت قابل قبولی وزن کم کنم. من بعد از سال ها موفق شدم 9 ماه به طور پیوسته به رعایت رژیم غذایی خود ادامه دهم و وزن خوبی کم کنم.  بعد از کاهش وزن احساس کسالت و خستگی کمتری می کردم. همسر و پسرم نیز با کمک رژیم های نوین به کاهش وزن خوبی دست یافتند و همراهی آنها با من در این راه باعث شد من نیز راحت تر و با قوت قلب بیشتری به اجرای رژیم هایم ادامه دهم. در مدت نه ماه موفق شدم نزدیک به 25 کیلوگرم وزن کم کنم. البته همچنان در حال پیروی از رژیم هستم و به هیچ وجه قصد ندارم با بازگشتن به عادات غذایی سابق خود دوباره چاق شوم.

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات