داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


کاهش فشار بر استخوان ها

سن: 47 سال
وزن اولیه: 93
کاهش وزن: 22 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
من مبتلا به پوکی استخوان شدید و همینطور آرتروز هستم. پیش از اینکه با کلینیک رژیم درمانی نوین آشنا شوم، از شدت درد زانو و کمر نمی توانستم تحرک داشته باشم و انجام فعالیت های روزمره برایم دشوار بود. فشار بر زانو وکمرم آنقدر زیاد بود که ترجیح می دادم بیشتر در خانه به سر ببرم و بیرون نروم. پزشک متخصص من بارها به من گفته بود که باید وزن خود را کاهش دهم، دفعۀ آخر با بدتر شدن وضعیت مفاصل ام به طور اکید گفتند که من باید از طریق کاهش وزن فشار و بار اضافی تحمیل شونده به مفاصل کم و زانو را کمتر کنم و کلینیک رژیم درمانی نوین را به من معرفی کردند.
حقیقتاً من از فکر کردن به رژیم گرفتن و خوردن غذاهای بی مزه بیزار بودم اما با مراجعه به کلینیک آقای دکتر فرشچی و دریافت رژیم متوجه شدم که خبری از غذاهای رژیمی بی مزه و ... نیست بلکه می توان در عین رعایت رژیم و کاهش وزن از همان غذاهای همیشگی سفرۀ ایرانی بهره مند شد. تنها کافیست به اندازۀ لازم برای بدن از غذاها استفاده کرد و از به کار بردن روش های غیر بهداشتی پخت و پز مانند سرخ کردن غذاها با استفاده از روغن زیاد یا به کار بردن اقلام چرب غذایی اجتناب نمود. اجرای رژیم ها تحول بزرگی در نوع آشپزی من ایجاد کرد به طوری که پس از یک دوره اجرای رژیم ها نه تنها خودم به مقدار زیادی وزن کم کردم بلکه تمام اعضای خانواده نیز اظهار می کردند که احساس سبکی و نشاط بیشتری می کنند و کمی کاهش وزن داشته اند. در دورۀ دوم دخترم که دبیرستانی است و او هم از دوران کودکی کمی اضافه وزن داشت به من ملحق شد و به اجرای رژیم ها روی آورد. همزمان با کاهش وزن خود احساس می کردم که خیلی نسبت به گذشته حال بهتری دارم و استخوان هایم کمتر درد می کرد. با همراه کردن پیاده روی سبک و همینطور گاهی شنا وضعیت حرکتی و قدرت عضلانی ام بسیار بهتر شده بود و احساس خشکی مفصل قبل را نداشتم. در مدت شش ماه به کمک خدا و پیروی از برنامه های رژیمی کلینیک نوین موفق شدم 22 کیلوگرم لاغر شوم و این تحول بزرگی در سلامتی و اندام من ایجاد کرد.

لاغری پس از کنکور

سن: 18 سال
وزن اولیه: 79
کاهش وزن: 12 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 3 ماه
من پیش از دوران دبیرستان اصلاً اضافه وزن نداشتم، اما در دوران دبیرستان و به ویژه در سال پیش دانشگاهی خیلی چاق شدم چون تقریباً تمام فعالیت های ورزشی خود را لغو کردم و بیشتر اوقات پشت میز و بی تحرک می نشستم. در ضمن در سال آخر هر روز از نوشیدنی های انرژی زا و قهوه و شکلات استفاده می کردم. نتیجۀ این ها اضافه وزن و بد فرمی بدن بود. به همین دلیل بلافاصله پس از آنکه آزمون کنکور را پشت سر گذاشتم تصمیم گرفتم اقدام به کاهش وزن کنم.گاهی برنامۀ تلویزیونی آقای دکتر فرشچی را می دیدم و از این طریق با کلینیک رژیم درمانی ایشان آشنایی داشتم.
وقتی به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کردم فکر نمی کردم موفق شوم تا قبل از بازگشایی دانشگاه ها به وزن دلخواه برسم اما آقای دکتر به من اطمینان دادند که در صورتی که رژیم و فعالیت بدنی خود را به طور مرتب و منظم رعایت کنم می توانم در مدت سه ماه کاهش وزن قابل توجهی داشته باشم و ظاهر و اندام خود را به کلی دگرگون کنم. این فکر باعث تقویت انگیزۀ من شد. در مدت سه ماه تابستان به دقت به اجرای رژیم خود ادامه دادم و درکنار آن برنامۀ پیاده روی هم داشتم. رعایت رژیم ها برایم بسیار راحت بود چراکه اصلاً احساس گرسنگی نمی کزدم و هر گاه که دلم می خواست تنقلاتی شیرین بخورم سراغ میوه های موجود در برنامۀ رژیمی ام می رفتم. در مدت 3 ماه تقریباً هر هفته 1 کیلو گرم وزن کم می کردم و در پایان 3 ماه به وزن دلخواه خود رسیده بودم و به این ترتیب در روز اول بازگشایی دانشگاه با اعتماد به نفس بیشتری حضور پیدا کردم.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات