آشپزی رژیمی بین المللی

يكي از راههاي ارتقای سلامت جسم و روان، داشتن تغذيه سالم و عادات غذايي سالم مي باشد. از راهكارهاي رسيدن به اين هدف استفاده از غذاهاي رژيمي و سالم در برنامه غذايي روزانه مي باشد. بايد توجه داشت، منظور از غذاهاي رژيمي، استفاده از تعداد محدودي غذاي نه چندان خوش طعم و سرشار از سبزيجات معدود مانند کدو و بروکلی نمي باشد. بلكه آنچه در غذاهاي رژيمي مهم است، توجه به حجم غذا و اجزاي تشكيل دهنده آن شامل كربوهيدرات، پروتئين، چربي و بخصوص كالري و چربي هاي مضر آن مي باشد. بنابراين بر آن شديم تا در اين بخش دستور پخت غذاهاي رژيمي به همراه جدول ارزش تغذيه اي آن را به صورت انتخابی و هفتگی ارائه دهيم. اميد است كه مطالب ارائه شده در اين بخش در جهت ارتقا آگاهي شما و انتخاب غذايي سالم و رژيمي سودمند واقع شود.

سه شنبه 2 خرداد 1396

سس پنیر

سس پنیر
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کیلوکالری)23
کربوهیدرات (گرم)1
قند (گرم)0
چربی (گرم)1
اسید چرب اشباع (گرم)1
پروتئین (گرم)2
مواد مورد نیاز برای چهار نفر
آرد5 قاشق چایخوری
شیر بدون چربییک و یک چهارم لیوان
پنیر چدار، رنده شدهدو سوم لیوان
خردل خشک1 قاشق چایخوری
پاپریکانصف قاشق چایخوری
فلفل قرمزدر صورت تمایل
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
طرز تهیه

آرد را با یک چهارم لیوان شیر در یک کاسه به خوبی مخلوط کنید تا یک دست شود. باقیمانده شیر را در ظرف دیگری گرم کنید. سپس مخلوط شیر و آرد را به آن اضافه کنید. مخلوط را مرتب بهم بزنید تا غلیظ شوید (حدود 4 دقیقه). ظرف را از روی حرارت برداشته و پنیر، خردل، پاپریکا، نمک و در صورت تمایل فلفل قرمز را به آن اضافه کنید. 


سالاد زغال اخته

سالاد زغال اخته
ارزش غذائی برای یک نفر
انرژی (کیلوکالری)165
کربوهیدرات (گرم)26
پروتئین (گرم)6
چربی (گرم)5/5
مواد مورد نیاز برای چهار نفر
طرز تهیه

زغال اخته، سیب، کرفس، انگور و گردو را در ظرفی که برای سرو در نظر گرفته اید با هم مخلوط کنید. ماست را در ظرفی ریخته و دارچین و در صورت تمایل وانیل را به آن اضافه کنید. سپس ماست را به میوه ها اضافه کرده و به خوبی بهم بزنید.

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات