داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


دوران شیردهی و کاهش وزن

سن:  32 سال
وزن اولیه: 85 کیلوگرم
کاهش وزن: 24 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 6 ماه
دوران بارداری من همراه با اضافه وزن بسیار زیاد بود. به خصوص سه ماه آخر بارداری ام با سرعت بسیار زیادی به وزنم اضافه می شد. متأسفانه در ماه های آخر بارداری دچار مسمومیت بارداری و افزایش فشار خون شده بودم. پزشک متخصص زنان من عقیده داشت که من حتماً باید برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مزمن مانند پرفشاری خون و افزایش قند خون در آینده تحت نظر یک متخصص رژیم درمانی باشم. به این ترتیب من بعد از تولد فرزندم به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کردم.
با این کلینیک از طریق چند نفر از دوستانم آشنا شده بودم که خودشان تجربه های موفقی در کاهش وزن در این کلینیک داشتند. اوایل شروع دوره خیلی از بابت اینکه مبادا رژیم باعث کم شدن میزان شیردهی شود بودم اما خوشبختانه با رعایت تمام موارد موجود در رژیم اصلاً از این نظر با مشکل مواجه نشدم.  در واقع  رژیم غذایی من سرشار از میوه ها و سبزیجات و غذاهای مقوی و سالم بود. من اصلاً احساس ضعف نمی کردم . مقدار غذای مصرفی ام خیلی کمتر از آنچه قبل از اجرای رژیم می خوردم نبود و فقط هله هوله ها و شیرینی جات از رژیم حذف شده بود و همچنین غذاهای سرخ کردنی را از برنامۀ غذایی خود حذف کرده بودم. در این دوره من یاد گرفتم که دوران شیردهی فرصت بسیار خوبی برای جبران اضافه وزن ناشی از دوران بارداری است زیرا بدن در این زمان بسیار مستعد کاهش ذخایر چربی برای تولید شیر است و اگر فرد در این مدت از یک رژیم اصولی رعایت کند و غذاهای غیرضروری را حذف نماید با سرعت بهتری می تواند از وزن خود بکاهد. اما پس از دوران شیردهی وزن کم کردن سخت تر است. آموزش های طی دوره های سه ماهه باعث شد به دانش تغذیه ای من افزوده شود و بسیاری از رفتارهای اشتباه غذایی من اصلاح شود. پس از دو دوره شرکت در برنامه های رژیمی کلینیک نوین موفق شدم 24 کیلوگرم وزن کم کنم عاوه بر آن که شیردهی موفقی را داشته باشم.

رسیدن به اندام ایده آل

سن: 25 سال
وزن اولیه: 71 کیلوگرم
کاهش وزن: 10 کیلوگرم
مدت کاهش وزن: 3 ماه
من از کودکی علاقۀ زیادی به ورزش و تحرک داشته ام. همیشه شنا می کردم و تقریباً هر هفته به کوهنوردی می رفتم اما با وجود این همه فعالیتی که داشتم وزنم اصلاً کم نمی شد و ظاهر اندام ام با تصویری که از اندام ایده آل در ذهن خود داشتم مطابقت نمی کرد. این موضوع اصلاً برایم خوشایند نبود زیرا من در حال گذراندن دوره های مربیگری بودم و قصد داشتم در زمینۀ بدنسازی فعالیت کاری خود را شروع کنم وبرخورداری از اندامی ایده آل برایم مهم بود. به همین دلیل تصمیم گرفتم با مراجعه به یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی وزن کم کنم تا ذخایر چربی بدنم به حداقل برسد. از طریق چند نفر از دوستانم در باشگاه با آقای دکتر فرشچی و مرکز تخصصی کاهش وزن ایشان آشنا شدم و به صورت اینترنتی در دوره های سه ماهۀ رژیم درمانی شرکت کردم.
در واقع تنها راه وزن کم کردن برای من که فعالیت ورزشی زیادی داشتم و بدنم به ورزش عادت کرده بود، رعایت یک رژیم کاهش وزن بود. مراحل ثبت نام و تکمیل پرونده خیلی ساده و سریع انجام شد و من برنامۀ غذایی خود را دریافت نمودم. از همۀ ابعاد برنامۀ رژیمی خود رضایت داشتم و هر جا با مشکلی مواجه می شدم می توانستم از مشاورخود کمک بگیرم. هر هفته کمتر از یک کیلوگرم وزن کم می کردم و خودم هم اصلاً قصد نداشتم که سریع وزن کم کنم. زیرا می خواستم کاملاً تدریجی و استاندارد وزن کم کنم تا دچار بازگشت و افزایش وزن مجدد نشوم. به این ترتیب تنها با سه ماه رعایت برنامه های رژیمی کلینیک نوین من موفق به کاهش وزن ده کیلوگرمی و رسیدن به وزن ایده آل خود شدم.

 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات