جلسات رفتار درمانی گروهی

بعضی از رژیم گیرندگان حرفه ای دائره المعارفی هستند از اطلاعات تغذیه ای درست و ناصحیح، ولی عملا تغییری در وزن و تناسب اندام آنها رخ نمی دهد و چه بسا با این جمله آغاز می نمایند که خود کالری همه مواد غذایی را میدانند و اطلاع کافی دارند که چه باید بخورند و از چه چیز باید پرهیز نمایند، ولی ناامید شده اند، اراده کافی برای شروع مجدد ندارند، نمی توانند وزن خود را کاهش داده و ثابت نگاه دارند.

تجربه چندین ساله در درمان بیماران چاق و نیز سایر بیماریهای متابولیک و مطالعات محققان رشته تغذیه بالینی و متابولیسم نشان داده است، جلسات رفتاردرمانی اگر بدرستی هدایت شود در درمان بیماران چاق و نیز ثابت نگه داشتن وزن آنان بصراحت موثرتر خواهد بود.

نکته اساسی در شروع درمان خیلی از افراد چاق بویژه آنان که از افزایش وزن زیاد رنج می برند، ناباوری و عدم اعتماد به نفس در کاهش وزن و ادامه این مسیر تا رسیدن به وزن سالم است. مطالعات نشان داده است که جلسات رفتار درمانی گروهی که شامل رده های وزنی وسنی متفاوت می باشد، در حل این مشکل بین 30-50 درصد بیش از مشاوره های خصوصی موثر خواهد بود.

در جلسات رفتار درمانی گروهی چه می گذرد؟

  • رفتار درمانی و ارزیابی آمادگی شما برای شروع دوره درمانی و ایجاد انگیزه برای ادامه
  • آموزش و ارائه اطلاعات صحیح تغذیه ای برای کاهش وزن پایدار
  • بحث و تبادل نظر در مورد باورهای افراد شرکت کننده در دوره و پاسخگویی به سوالات
  • تبادل تجربیات افراد شرکت کننده با هدایت درمانگر
  • جزوات آموزشی برای اینکه چگونه می توانید زندگی سالم، فعال داشته باشید و سایر اخبار و پیشرفتهای علمی در رابطه با درمان چاقی و نکات تغذیه ای در مورد سفر، تعطیلات و ایام ویژه مانند ماه مبارک رمضان، عید نوروز و یا زمانهای خاص در زندگی مانند دوران حاملگی و شیردهی و....
رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات