به رژیم درمانی نوین خوش آمدید

رژیم درمانی نوین در سال 1384 توسط دکتر حمیدرضا فرشچی با هدف ارائه خدمات درمانی و مشاوره ای به هموطنان برای درمان بیماریهای ناشی از تغذیه و شیوه ناصحیح زندگی تاسیس گردید.

درباره دکتر فرشچی :

دکتر حمیدرضا فرشچی پس از دریافت دکترا در رشته پزشکی برای گذراندن دوره تخصصی در رشته تغذیه بالینی به کشور انگلستان عزیمت نمود. وی پس از دوره تخصصی تغذیه بالینی (Clinical Nutrition & Metabolism) و فلوشیپ چاقی و دیابت (Diabetology) از دانشگاه ناتینگهام انگلستان در سال 1384 به کشور بازگشت. وی علاوه بر تحصیل در رشته تغذیه بالینی و متابولیسم در طی دوره فلوشیپ در بخش دیابت و چاقی در یکی از بیمارستانهای فوق تخصصی انگلستان (Queen’s Medical Centre) به تحصیل و طبابت زیر نظر اساتید مبرز این رشته مشغول بوده است.

لازم بذکر است که از سال 2012 میلادی دکتر فرشچی به عنوان دانشیار در دانشکده پزشکی دانشگاه ناتینگهام انگلستان مشغول به فعالیت علمی و پژوهشی می باشد که نتایج آن در معتبرترین مجلات علمی تغذیه بالینی به چاپ رسیده است.

مقالات علمی دکتر فرشچی :

نتایج تحقیقات و مطالعات علمی دکتر فرشچی در مجلات معتبر تغذیه بالینی و دیابت به شرح زیر به چاپ رسیده است:

در طی سالهای اخیر، دکتر فرشچی به همراه یک تیم چند مرکزی از رژیم درمانی نوین، دانشگاه ناتینگهام انگلستان و پژوهشکده بیماریهای گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران مقالات معتبر دیگری را در مجله تغذیه بالینی آمریکا American Journal Clinical Nutrition و مجله دیابت، چاقی و متابولیسم Diabetes, Obesity and Metabolism منتشر نموده است.

کتب بین المللی دکتر فرشچی :

علاوه بر این وی بخشی از کتاب "بررسی کلینیکی چاقی در بالغین و کودکان" (Clinical Obesity in Adult & Children) که مرجع معتبر بین المللی در درمان چاقی است را در سال 2005 میلادی به رشته تحریر درآورده است.

وی همچنین در جمع اساتید برجسته متخصصین چاقی و دیابت بین المللی ، بخشی از کتاب رفرانس Handbook of Obesity که در آمریکا برای دوره فوق تخصصی طب چاقی تدریس می گردد را در سال 2014 میلادی نوشته است.

وی در طی سالهای اخیر در برنامه های متعدد رادیو و تلویزیونی بعنوان پزشک متخصص تغذیه در برنامه های پزشکی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور داشته است. علاوه بر این به منظور ایجاد باورهای صحیح تغذیه ای و نیز ارتقاء دانش تغذیه ای هموطنان، وی بیش از 300 مقاله علمی در روزنامه ها و مجلات از قبیل روزنامه جام جم، مجله خانواده سبز، روزنامه همشهری و مجله دنیای زنان به چاپ رسانده است.

درباره رژیم درمانی نوین :

ما در رژیم درمانی نوین، به درمان هموطنان مبتلا به بیماریهای تغذیه ای بویژه سندرم متابولیک می پردازیم. لازم بذکر است خدمات ارائه شده ما فقط محدود به ارائه رژیم غذایی نمی باشد. چرا که مطالعات علمی نشان داده اند که درمان بیماریهای متابولیک نیاز به مداخله همه جانبه در شیوه های زندگی، رفتار درمانی و نیز درمان دارویی دارد . لذا درمان چاقی و بیماریهای وابسته شامل همه موارد فوق می باشد.

مهمترین زمینه های خدمات رژیم درمانی نوین عبارت است از:

  • چاقی و دیابت
  • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCO)
  • لاغری مفرط و سوء تغذیه
  • تغذیه دوران بارداری و شیردهی
  • تغذیه درمانی بیماریهای مزمن قلبی، گوارشی، روماتولژیک و متابولیک
  • تغذیه دوران کودکی و بلوغ
رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات