داستان افراد موفق

افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟

اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره نماييم:


مبارزه با چربی های شکمی

سن: 28 سال

وزن اولیه: 65 کیلوگرم

کاهش وزن: 7 کیلوگرم

مدت کاهش وزن: 3 ماه

من اضافه وزن زیادی نداشتم و هیچ گاه کسی به من نگفته بود که  باید رژیم بگیرم تا وزن خود را کم کنم. حتی اکثر افراد وقتی فهمیدند من تصمیم گرفته ام سه ماه از برنامۀ رژیمی برای کاهش وزن استفاده کنم تعجب کردند. اما من علی رغم اینکه اضافه وزن شدید نداشتم، دچار تجمع چربی در ناحیۀ شکم شده بودم و اصلاً دلم نمی خواست این وضعیت ادامه پیدا کند. چون چاقی شکمی نه تنها از نظر ظاهری اصلاً خوشایند نیست بلکه فرد را در معرض ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن قرار می دهد. از آنجا که من هم از نظر ارثی مستعد افزایش چربی خون هستم تصمیم گرفتم پیش از آنکه دچار چربی خون بالا شوم روش تغذیۀ خود را تصحیح کنم.

 من از طریق مجله با کلینیک آقای دکتر فرشچی آشنا بودم و از آنجا که چند نفر از دوستان و آشنایانم نیز در این مرکز تجربۀ موفقی در زمینۀ کاهش وزن داشتند من هم از طریق اینترنتی در دوره های سه ماهۀ رژیم درمانی نوین ثبت نام کردم. من با اجرای برنامه های خود در مدت سه ماه به هدف های خود دست یافتم. مشکل چربی شکمی من نیز تا حد زیادی،  به کمک اجرای رژیم های اصولی کاملاً حل شد بدون آنکه احساس گرسنگی و ضعف شوم. کاهش وزن به من خیلی احساس خوبی داده است. احساس می کنم برای سلامتی و تندرستی خود قدم مثبتی برداشته ام و اعتماد به نفسم افزایش یافته است.علاوه بر این با استفاده از دستگاههای لاغری در مرکز رژیم درمانی نوین علاوه بر این که وزنم به حد ایده آل رسیده کاهش سایز موثر بدون عمل جراحی پیدا کرده ام. من در این مدت نکات زیادی را در ارتباط با سلامتی و نگهداری وزن در محدودۀ سلامت آموختم و امیدوارم بتوانم با به کار بستن آن در طول زندگی از افزایش وزن و ابتلا به بیماری های ناشی از آن پیشگیری کنم.

 

کاهش فشار خون

سن: 58 سال

وزن اولیه: 90 کیلوگرم

کاهش وزن: 18 کیلوگرم

مدت کاهش وزن: 6 ماه

من مبتلا به فشار خون بالا هستم و اغلب اوقات به ویژه زمانی که دچار هیجان یا استرس می شوم فشار خونم به شدت افزایش می یابد. حتی یکبار دچار حملۀ قلبی شده ام. پس از ابتلا به پر فشاری خون، همۀ غذاهای شور از سفرۀ غذایی خانوادۀ ما حذف شد. اما همچنان فشار خون من کنترل نشده باقی مانده بود. پس از مطالعۀ مطالبی راجع به فشار خون متوجه شدم که یکی از مهمترین علل افزایش فشار خون چاقی و اضافه وزن است.

بنابراین برای کاهش وزن اقدام کردم و چون از قبل از طریق مجله با کلینیک رژیم درمانی آقای دکتر فرشچی آشنا بودم به کلینیک ایشان مراجعه نمودم. رژیم ها واقعاً نظم دوباره ای به عادت های غذایی من و خانواده ام بخشید. از ساعت غذا خوردن گرفته تا مصرف گروه های غذایی متفاوت، تمام ابعاد در برنامه های رژیمی در نظر گرفته شده بود. وجود میوه ها و سبزیجات فراوان در رژیم غذایی باعث می شد حجم معده اشغال شود و در طول روز احساس گرسنگی نکنم. از طرف دیگر طبق برنامه ای که آقای دکتر فرشچی برایم تنظیم کرده بودند باید پیاده روی را هم در برنامۀ روزانۀ خود می گنجاندم و این هم به نوبۀ خود تأثیر بسیار خوبی در کاهش وزن و همچنین کاهش فشار خونم داشت. بعد از 3 ماه 11 کیلوگرم وزن کم کرده بودم و فشار خونم خیلی منظم شده بود اما چون می خواستم به وزن ایده آل خود برسم، سه ماه دیگر نیز به اجرای رژیم ها ادامه دادم و نزدیک به 8-7 کیلو گرم دیگر وزن کم کردم. اکنون فشار خونم کاملاً تحت کنترل است و پزشک داروهای فشار خونم را تنها به یک دارو رسانده است. 

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات