بهبود روند درمان سرطان پانکراس با زردچوبه
چهارشنبه 18 مرداد 1396

یک مشکل متداول در درمان سرطان پانکراس مقاومت نسبت به دارو است. با این حال، تحقیقات جدید نشان می دهد که کورکومین (ترکیب موجود در زردچوبه) می تواند با مقاومت نسبت به شیمی درمانی مقابله کند. 
کورکومین ترکیبی فعال در گیاهانی مانند زردچوبه است و بسیاری از مطالعات پتانسیل درمانی این ترکیب را در شرایط مختلف از سرطان گرفته تا دیابت نشان داده اند. مطالعات نشان داده اند که این ترکیب دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد سرطانی بوده و توانایی حفاظت از سلول های عصبی را دارا می باشد. 
اعتقاد بر این است که سلول های بنیادی سرطانی عامل اصلی پیدایش مقاومت نسبت به شیمی درمانی در روند درمان بیماران مبتلا به سرطان پانکراس بوده و ممکن است عامل اصلی متاستاز (گسترش سرطان به سایر نقاط بدن) باشند.
مطالعه حاضر اولین مطالعه ای است که نشان دهنده اثرات مفید عصاره گیاه زردچوبه در ترکیب با شیمی درمانی و مزایای آن در مقابله با مقاومت نسبت به دارو می باشد.
به گفته محققان گیاهان می توانند بدون آن که مسمومیت برخی داروها را داشته باشند سبب بازگشت بیان ژن سالم تر در بیماران شوند.
نکته عملی: یافته های این مطالعه نوید بخش پیدایش راهکارهای جدید به منظور پیش آگهی بهتر و افزایش طول عمر بیماران مبتلا به سرطان پانکراس می باشد. با این حال، لازم است در این زمینه تحقیقات بیشتری صورت گیرد.
منبع:بهبود روند درمان سرطان پانکراس با زردچوبه

بهبود روند درمان سرطان پانکراس با زردچوبه


Kazuhiro Yoshida et al. "Curcumin sensitizes pancreatic cancer cells to gemcitabine by attenuating PRC2 subunit EZH2, and the lncRNA PVT1 expression". Carginogenesis, 2017.

 


ارسال نظر

   

   

 

 

 

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA code

نظرات کاربران

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات