رنگدانه سبزیجات و کاهش التهاب در بیماران قلبی
چهارشنبه 18 مرداد 1396

مطالعه جدید نشان می دهد لوتئین، ترکیبی که به زرده تخم مرغ و برخی گیاهان رنگ می دهد، می تواند التهاب مزمن را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر، شایع ترین نوع بیماری قلبی، کاهش دهد.
بیماری قلبی یک اصطلاح عمومی برای انواع مختلف بیماری قلبی است. شایع ترین آن بیماری عروق کرونر است که جریان خون به قلب محدود شده و موجب حملات قلبی می شود. 
طی فرآیند آترواسکلروز با ایجاد ذخایر چربی یا پلاک در دیواره های شریان های خون رسان به قلب، بیماری عروق کرونر پیشرفت می کند. در نهایت شریان ها باریک شده و جریان خون را بطور کامل یا موقتی متوقف می نماید.
با گذشت زمان، ایجاد پلاک ها شریان ها را باریک تر کرده و عضله قلب خون کافی دریافت نمی کند. این شرایط منجر به آنژین می گردد، وضعیتی که درد و ناراحتی در قفسه سینه به همراه دارد و شایع ترین نشانه بیماری عروق کرونر است. بیماری عروق کرونر می تواند منجر به نارسایی قلبی و همچنین مشکلات دیگری اعم از ضربان نامنظم قلب یا آریتمی شود.
مطالعات نشان داده اند آترواسکلروز تنها یک فرآیند ذخره سازی چربی نیست، بلکه یک پاسخ التهابی مداوم بوده که نقش کلیدی در همه مراحل بیماری دارد. شمار قابل توجهی از بیماران مبتلا به حمله قلبی، حتی بعد از درمان و تغییر شیوه زندگی، همچنان دارای التهاب پایدار در بدن هستند.
آنچه می خوریم بر التهاب بدن ما تاثیر می گذارد. ترکیبات کاروتنوئیدها و آنتی اکسیدان ها خاصیت ضدالتهابی دارند.
کاروتنوئیدها یک خانواده بزرگ از رنگدانه های محلول در چربی هستند که بطور طبیعی در سبزیجات و غذاهای حیوانی وجود دارند. این خانواده شامل برخی از رنگدانه های شناخته شده مانند بتاکاروتن و لیکوپن است. غذاهای غنی از لوتئین (نوعی کاروتنوئید) شامل سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج، جعفری، کلم بروکلی و زرده تخم مرغ می باشد. مطالعات نشان داده اند سطح پایین کاروتنوئیدها با سطح بالاتر نشانگرهای التهابی خون در ارتباط هستند.
محققان دریافتند درمان با لوتئین در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر باعث کاهش فعالیت التهابی سلول ها می شود. کاروتنوئید تولید سلول ها و انتشار سیتوکین های التهابی (مولکول های سیگنال دهنده ای که باعث التهاب می شوند) را کاهش می دهد.
کاروتنوئید خاص به نام لوتئین می تواند التهاب دراز مدت را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر مهار کند. لوتئین توسط سلول های سیستم ایمنی در خون جذب و ذخیره می شود.
نکته عملی: با مصرف سبزیجات می توان التهاب و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داد.
منبع:رنگدانه سبزیجات و کاهش التهاب در بیماران قلبی

رنگدانه سبزیجات و کاهش التهاب در بیماران قلبی


Rosanna W.S. Chung et al. “Lutein exerts anti-inflammatory effects in patients with coronary artery disease”. Atherosclerosis, 2017.

 


ارسال نظر

   

   

 

 

 

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA code

نظرات کاربران

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات