شکر بیش از حد به سلامت روانی مردان آسیب می زند.
چهارشنبه 18 مرداد 1396

بهتر است شکر افزوده شده به غذاها و نوشیدنی ها یا آنچه خودمان اضافه می کنیم، از 10درصد کل کالری دریافتی روزانه بزرگسالان و کودکان تجاوز نکند. مصرف زیاد شکر می تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی، دیابت نوع2، بیماری قلبی و پوسیدگی دندان را افزایش دهد.
مضرات مصرف شکر زیاد محدود به خرابی دندان ها و افزایش وزن نمی شود. مطالعات جدید نشان می دهند مصرف بیش از حد شکر ممکن است منجر به افزایش خطر ابتلا به اختلالات روانی در طولانی مدت گردد.
محققان دریافتند مردانی که روزانه بیش از 67 گرم شکر از غذاها و نوشیدنی های شیرین دریافت می کنند، بعد از 5 سال در معرض خطر ابتلا به اضطراب، افسردگی و سایر اختلالات روان شناختی قرار می گیرند. هیچ ارتباطی بین اختلالات روانی حاد و مصرف شکر در زنان مشاهده نشده است.شکر بیش از حد به سلامت روانی مردان آسیب می زند.

شکر بیش از حد به سلامت روانی مردان آسیب می زند.

مطالعات قبلی اثبات کرده اند ارتباطی بین مصرف قند و شکر بالا و افزایش خطر افسردگی وجود دارد. این یافته ها پس از تعدیل اثر مداخله گرهایی مانند عوامل اجتماعی، سایر فاکتورهای تغذیه ای و وجود دیگر بیماری ها همچنان ثابت باقی ماندند.
نکته عملی: به نظر می رسد غذای شیرین باعث ایجاد احساسات مثبت کوتاه مدت می شود. کسانی که خوشحال نیستند ممکن است خوردن غذاهای شیرین حالشان را بهتر کند. اما مصرف بیش از حد اینگونه غذاها در دراز مدت می تواند اثرات مضری بر سلامت روانی داشته باشد.
منبع:


Anika Knüppel et al. "Sugar intake from sweet food and beverages, common mental disorder and depression: prospective findings from the Whitehall II study." Scientific Reports, 2017.


ارسال نظر

   

   

 

 

 

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA code

نظرات کاربران

رژیم درمانی نوین - تبلیغات رژیم درمانی نوین - تبلیغات