آیا کیست تخمدان در دختر خانمها مانع از بارداری میشود؟

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 19)
  • نویسنده
    azy
    مشارکت کننده

در تخمدانهای پلی كیستیك با توجه به اینكه كاملاً وضع آندوكرینولوژی زن به هم می خورد و از تخمدانهای كیستیك و بدون تخمك گذاری هورمونهای مردانه ترشح می شود همچنین پرمویی (هیرسوتیسم) و اختلالات شدید دوره ماهانه دیده می شود (مثلاً هر شش ماه یا هر سه تا چهار ماه یكبار پریود می شوند) فرد دچار «الیگومنوره» شدید می شود،در نتیجه با شرایط حاملگی دشوار روبه رو است و به كمك پزشك نیاز دارند.
    علاوه بر این افرادی كه هنوز ازدواج نكردند،هم نباید رها شوند چون اختلالات و تغییرات هورمونی ایجاد عوارض می كند و حتی می تواند حالتی شبیه دیابت در بیماران ایجاد كند.

madjd
    مدیرکل
    azy
    مشارکت کننده

ممنون خانم مجد عزیز

madjd
    مدیرکل

تا حالا آقا بودم حالا خانم شدم!
    قابل نداره

azy
    مشارکت کننده

دیگه چه میشود کرد دنیای نت است ولی خانومی شک ندارم(-:

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

میشه در مورد حالتهای شبیه به دیابت در دخترخانم های مبتلا به pco بیشتر توضیح بدین ؟!

azy
    مشارکت کننده

تشخیص زود هنگام pco میتواند به کاهش عوارض دراز مدت مانند دیابت و بیماری قلبی کمک کند. در صورت قاعدگی نامنظم و رشد موهای زائد و اضافه وزن حتما باید به پزشک مراجعه شود.
    شاید علائمی مانند پر ادراری و پرنوشی اضافه وزن در دیابت با این بیماری اشتباه شود.برای اطمینان میتوان از تستهای دیابت همزمان با سونوگرافی که برای pco میروند به موازات هم استفاده کنند تا در تشخیص دچار ابهام نشوند.

lovelorn
    مشارکت کننده

سلام بله کیست تخمدان در خانمها مانع بارداری میشه کیست تخمدان دو نوع است کیست های کوچکی هستن که بزرگ میشن ،رشد میکنند ومانع بارداری میشن حتی ممکن هست باردار شید و به جایه رشد جنین کیست رشد کنه و به جنین قلبه کنه و یا بر عکس جنین به کیست قلبه کنه و جنین رشد کنه کیست کوچک بشود این نوع کیست ربطی به چاقی نداره حتی خانوم های لاغر هم مبتلا میشوند و با مصرف دارو کیست کوچک میشود ولی بعد یک مدتی دوباره رشد میکنن حتی با لاپاراسکوپی هیتروسکوپی هم به طور کامل از بین نمیرن. اما تخمدان پلی کیستیک یا pco کیست های ریزی هستن که به تخمدان میچسبن و مانع آزاد شدن تخمک بارور برای بارداری میشن و این باعث میشه عادت ماهیانه عقب بیافته یا اصلا رخ نده و این نوع ارتباط مستقیمی با چاقی و اضافه وزن داره و هیچ درمانی جز کاهش وزن ندارد . :heart:[/size][/align]

azy
    مشارکت کننده

ممنونم دوست گرامی

venus.20
    مشارکت کننده

اگر دوره های عادت به شکلی که گفته شده ، نامنظم نباشند ولی دوره های آن کمی طولانی تر از حالت عادی باشد (مثلا 36 روز) و در یکی از تخمدان ها هم کیست های ریزی دیده شده باشد؛ در آزمایشات هورمونی هم هیچ مشکلی نباشد؛ آیا این مسئله خیلی جدیست؟ و می تواند در آینده مشکل ساز باشد؟ لطفا راهنمایی کنید.
    سالم و خوش باشید.

ناشناس
    میهمان

:huh::huh:

lovelorn wrote:
    سلام بله کیست تخمدان در خانمها مانع بارداری میشه کیست تخمدان دو نوع است کیست های کوچکی هستن که بزرگ میشن ،رشد میکنند ومانع بارداری میشن حتی ممکن هست باردار شید و به جایه رشد جنین کیست رشد کنه و به جنین قلبه کنه و یا بر عکس جنین به کیست قلبه کنه و جنین رشد کنه کیست کوچک بشود این نوع کیست ربطی به چاقی نداره حتی خانوم های لاغر هم مبتلا میشوند و با مصرف دارو کیست کوچک میشود ولی بعد یک مدتی دوباره رشد میکنن حتی با لاپاراسکوپی هیتروسکوپی هم به طور کامل از بین نمیرن. اما تخمدان پلی کیستیک یا pco کیست های ریزی هستن که به تخمدان میچسبن و مانع آزاد شدن تخمک بارور برای بارداری میشن و این باعث میشه عادت ماهیانه عقب بیافته یا اصلا رخ نده و این نوع ارتباط مستقیمی با چاقی و اضافه وزن داره و هیچ درمانی جز کاهش وزن ندارد . :heart:[/size][/align]
    ناشناس
    میهمان
    ستاره wrote:
    :huh::huh:

lovelorn wrote:
    تخمدان پلی کیستیک یا pco کیست های ریزی هستن که به تخمدان میچسبن و مانع آزاد شدن تخمک بارور برای بارداری میشن و این باعث میشه عادت ماهیانه عقب بیافته یا اصلا رخ نده و این نوع ارتباط مستقیمی با چاقی و اضافه وزن داره و هیچ درمانی جز کاهش وزن ندارد . :heart:[/size][/align]

درود

هر آینه ( البته) همیشه اینگونه نیست که می فرمایید

گاهی کسان گرفتارتخمدانهای چند کیسکی ( pco) لاغر و هتا کمتر از هنجار وزن دارند

ریحانه
    مشارکت کننده

سلام خسته نباشید.من 20 سالمه و متاهل هستم. از 14 سالگی پریود شدم . آن موقع هم پریود منظمی نداشتم ولی وزنم طبیعی بود. چند دوره دارو های ضد بارداری مصرف کردم اما جوابی نگرفتم.چند کیست کوچک داشتم. تا اینکه دوباره پارسال سونو انجام دادم و هیچ کیستی نداشتم.اما آزمایشم می گفت که هورمون های مردانه ام بالاست.الان اضافه وزن دارم و زیر گلویم موهای زاید دارم و پریودم خیلی نا منظم است. هر دکتری رفتم جواب نگرفتم. چطور قبلا که لاغر بودم پریودم نا منظم بود و الان هم که چاق هستم پریودم نا منظم است.لطفا کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    [hr]
    سلام خسته نباشید.من 20 سالمه و متاهل هستم. از 14 سالگی پریود شدم . آن موقع هم پریود منظمی نداشتم ولی وزنم طبیعی بود. چند دوره دارو های ضد بارداری مصرف کردم اما جوابی نگرفتم.چند کیست کوچک داشتم. تا اینکه دوباره پارسال سونو انجام دادم و هیچ کیستی نداشتم.اما آزمایشم می گفت که هورمون های مردانه ام بالاست.الان اضافه وزن دارم و زیر گلویم موهای زاید دارم و پریودم خیلی نا منظم است. هر دکتری رفتم جواب نگرفتم. لطفا کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

elohim
    مشارکت کننده

سﻻم من 24سالمه و 5ساله ازدواج کردم می خوام برای بارداری اقدام کنم ولی سیکلم خیلی طولانیه 60روزه البته از 14سالگی که پریود شدم این مشکلو داشتم به دکتر که مراجعه کردم 4-6کیست ریز در تخمدانم مشاهده شده که الان بعداز6سال بازم 4-6کیست ریز دارم که دکترم میگه چون اندازه و تعدادش تغییر نکرده مشکلی نیست ولی من خیلی نگرانم
    موهای زاید چانه داشتم که با الکترولیز برطرف شد وزنم60وقدم170هست لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم که باردار نشم

CoolSpynab
    مشارکت کننده

شما ضربه علامت. من می خواهم این فکر ، من کاملا با شما موافقم.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 19)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.