مرغ ترش اصلی مازندران

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    nashenas
    مشارکت کننده

مرغ ترش اصلی مازندران
    این غذا به جهت استفاده از موادی مانند گوشت ، سبزی‌ها و با روغن و عطر سبزی‌های محلی ، از غذاهای خوش‌طعم است که برای کودکان بی‌اشتها، بدغذا توصیه می‌شود.

وبسوار: شاید تو اینترنت هرچی سرچ کرده باشید به مرغ‌ترشی برخورد کرده باشید که با لپه یا لوبیا چشم بلبلی درست میشه اما وقتی به رستوران‌های محلی مازندران می‌رین با یه مرغ‌ترش متفاوتی روبه رو می شید یه مرغ‌ترش که روش با رب انار و سبزی محلی پوشیده شه و کنارش روغن گردو جمع شده بعد به فکر می‌رین که پس اونی که من تا حالا دیده بودم چیه؟درست عین اتفاقی که برای من افتاد برای همین اومدم و براتون طرز تهیه مرغ‌ترش اصلی مازندران رو پیدا کردم و گذاشتم امیدوارم خوشتون بیاد. راستی همین اول بگم که اگر سبزی محلی شمال(زولنگ) و اناری چه و رب انار شمالی داشتید که چه بهتر اگرم نداشتید از همین سبزیای معطر شهرتون استفاده کنید و همین انار و رب اناری که در دسترس هست مطمئن باشید خوشمزه میشه.شایدم کلاً دوست نداشته باشید دونه انار بیاد زیر دندونتون در اون صورت فقط از رب انار استفاده کنید(خودمم همین کار و کردم)
    مرغ ترش اصلی مازندرانی

مواد لازم:

مرغ بک کیلوگرم

گشنیز 200 گرم

جعفری 100 گرم

زولنگ 100 گرم

اناری جه 50 گرم

شنبلیله 50 گرم

پونه 20 گرم

گردو 150 گرم

دانه‌های انار 50 گرم

سیر سبز 50 گرم

پیاز 100 گرم

روغن 10 گرم

رب انار 100 گرم

نمک 15 گرم

زردچوبه 10 گرم

طرز تهیه:

1 – سبزی‌های محلی ، اناری جه و زولنگ را همراه با سبزی‌های معمولی ( جعفری ، گشنیز، شنبلیله ، سیر و پونه ) خرد می‌کنند .

2 – پیاز را تفت‌داده سبزی‌های آماده‌شده را به آن اضافه می‌کنند تا کمی سرخ و بخارپز شوند .

3 – گردو و انار ساییده شده را به مواد اضافه می‌کنند .

4 – بعد از اضافه کردن گردوی ساییده شده ، گوشت سفید سرخ‌شده را با مقداری آب به این مواد و رب انار اضافه می‌کنند .

5 – مرغ‌ترش بعد از یک ساعت پخت آماده است .

خواص درمانی مرغ‌ترش:این غذا به جهت استفاده از موادی مانند گوشت ، سبزی‌ها و با روغن و عطر سبزی‌های محلی ، از غذاهای خوش‌طعم است که برای کودکان بی‌اشتها، بدغذا توصیه می‌شود.

منبع: mazandaran.irib.ir

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.